Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

XRP Yatırımcıları Nasıl Kar Elde Edebilir?

0 60

Ripple’ın yerel bir altcoin projesi olan XRP, 0,795 dolar seviyesinin altına gerilemesi ile birlikte 3 ay boyunca düşüşe devam etti. Bitcoin’de dahil olmak üzere pek çok kripto varlık 2021 yılının Kasım ayında büyük bir yükseliş ile tarihin en büyük zirvesini görmüş daha sonrasında ise çöküş hareketi başlamıştı. Özellikle 2022 yılında ABD enflasyon verilerinin çift haneli rakama yaklaşmasından dolayı Merkez Bankası’nın faiz arttırma kararına gitmesi ve Bitcoin’in olağan piyasadan etkilenerek düşüşe başlaması altcoinleri de etkiledi.

Bitcoin bu hafta içerisinde büyük bir değer kaybı yaşadı. 20.000 dolar bandında tutunmaya çalışan Bitcoin boğaların desteği ile 20.000 dolar bandında kısa bir süre tutunsa da düşüşe karşı koyamadı ve gün içerisinde %5,33 oranında değer kaybederek 19.022 dolara indi. Ripple ve SEC davası ise hala devam ediyor. Son 3 ay boyunca düşüşler yaşamaya devam eden Ripple için yakın vadede toparlanma durumunun olması söz konusudur. Uzmanlar yapmış oldukları yeni 2 aylık trend çizgisi değerlendirmelerinde bu varlığın kısa vadede bir iyileşme belirtisi göstererek yükselme ihtimalinin olduğunu duyurdular.

XRP Yatırımcıları Nasıl Kar Elde Edebilir?
XRP Yatırımcıları Nasıl Kar Elde Edebilir?

Satıcılar yükseliş volatil hareketlerinin 0,3 dolar fiyat seviyesinin yakında sıkışmayı tetikledikleri durumunda Ripple’ın yükselme ihtimali var. Son 24 saat içerisinde Bitcoin’in düşüşüyle birlikte yeniden düşüşe başlayan XRP %2,77 oranında değer kaybederek 0,3237 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı.

İlginizi çekebilir: Binance Balinaları Bu Altcoin İçin Savaşabilir!

Uzun vadeli bir düşüş rallisinin içerisinde olan XRP destek seviyelerinde tutunmaya çalışıyor. XRP 18 Haziran tarihinde 16 ayın en düşük seviyesi olan 0,33 seviyesine kadar düştükten sonra yukarı yönlü bir hareket ile yükselmeye başlamış ancak analistler yapmış oldukları açıklamada geçici bir durum olduğundan söz etmişlerdi. Ripple’ın yerel altcoini olan XRP’nin kısa vadede kar elde etmesi mümkün gözüküyor.

XRP Yatırımcıları Nasıl Kar Elde Edebilir?
XRP Yatırımcıları Nasıl Kar Elde Edebilir?

XRP Kısa Vadede Yükselebilir Mi?

Ripple’ın yerel altcoini olan XRP’deki fiyat hareketliliğinin Bitcoin ile alakalı olduğundan daha önce bahsetmiştik. 0,32 dolar seviyesinde gerçekleşecek bir toparlanma sonrasında 0,34 seviyelerine kadar yükselmesi mümkün olan Ripple’ın yerel altcoini XRP’ni %38,2 oranında seviyeyi test edeceğim uzmanlar tarafından açıklandı. Analistler yapmış oldukları değerlendirmede XRP’nin trend çizgisini destek seviyesine doğru gerilemesi durumunda yatırımcıların da bir toparlanma fırsatı ile alışlara başlayacağını ve kar oranının artabileceğini dile getirdiler 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.