Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Ünlü Analist: Ethereum düşüşü sona erdi mi?

0 67

Ethereum son 24 saat içerisinde %0,34 oranında bir yükselişi yaşayarak değerini 1.812 dolara kadar yükseltti. Gün içerisinde 1.771 dolar ile 1.839 dolar aralığında sürekli yer değiştiren ETH için ünlü analistler düşüş sinyallerinin sona erdiğinden bahsetmeye başladılar. Kripto para piyasasında her an her şeyin olabileceğini geçtiğimiz ay içerisinde görmüş bulunuyoruz. Özellikle büyük piyasaların kripto sektörüne etki altına alması ve lider kripto para birimi Bitcoin’den sonra diğer altcoinlerin de sert bir şekilde etkilendiği bu dönem içerisinde büyük düşüşler yaşanmış piyasa yeni yeni toplanmaya başlamıştır.

Ethereum ağ güncellemesi fiyatı nasıl etkiledi?

ETH ağında yaşanılan bu fırtınalı dönemden sonra büyük bir gelişme yaşandı. ETH Proof-of-Work tabanlı ağdan Proof-of-Stake ağına geçti. Bu ağdaki en önemli gelişme ise madenciliğin olmaması oldu. 8 Haziran tarihinde resmi bir şekilde geçilen bu ağda ETH 2.0 başarı ile tamamlandığı duyuruldu. Halka açık bir test yapılacağı duyurulan ETH da bu test de olumlu sonuçlanırsa büyük bir dönüşüm meydana gelecek. Yeni güncelleme ile birlikte yatırımcılar ve analizler ETH’un daha yüksek seviyelere tırmanacağını düşünmüş olsa da 1.800 dolar civarında kalmayı başaran ETH’un yeni an açılması ile birlikte de herhangi bir yükseliş elde etmediği görüldü. 

Ünlü Analist: Ethereum düşüşü sona erdi mi?
Ünlü Analist: Ethereum düşüşü sona erdi mi?

Kripto para dünyası hakkında yapmış olduğu analizler ile dönemi damgasını vuran Peter Brandt, ETH alçalan üçgen formasyonunda yer aldığını Bu yüzden eğer destek noktasında tutunamazsa 1.268 dolara kadar düşüş yaşayabileceğinden söz etti. Ancak ETH Merge’in fiyatları etkilemesi de söz konusu. Yeni ağ geçişi ile birlikte ETH Merge, madenciler yerine stake edenlere ödüller vermeye başlayacak. Yeni geçilen bu güncellemeyi ile birlikte %99 daha az enerji kullanılması da arz ve talep yapısını önemli ölçüde etkileyeceği öngörülüyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi? BTC Fiyat Analizi!

Ünlü Analist: Ethereum düşüşü sona erdi mi?
Ünlü Analist: Ethereum düşüşü sona erdi mi?

Ünlü analist yapmış olduğu Bir açıklamada ETH ağının yeni güncelleme sonrasında satış baskısını tamamen değiştireceğini ve satın alma baskısının başlayacağını duyurdu. Bu hafta başından itibaren Bitcoin ve ETH için çok büyük değişiklikler yaşanmamış olsa da ağ aktiviteleri aynı şekilde gelişmiyor. Fiyat belli bir oranda ilerlerken adres sayıları ise hızla artmaya başladı. ETH alt yapısında NFT ve DeFi alanlarında en aktif ağlardan birisi olmaya devam ediyor.

Peter Brandt yapmış olduğu açıklamada kısa vadede kritik fiyat seviyelerinin meydana gelebileceğini piyasanın bir düşüş ivmesi ile yakın zamanda yeniden zarar elde edebileceğini açıkladı. Özellikle son dönemlerde güncellemesi ve yeni duyuruları ile dikkat çeken ETH için 1.270 dolar seviyelerini işaret etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.