Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Tether’den büyük hamle: GBPT geliyor!

0 81

Tether İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir stablecoin çıkarıyor. Kripto para piyasasında en büyük stablecoin ihracatçısı olarak bilinen Tether, resmi Twitter hesaplarından yapmış olduğu yeni bir açıklama üzerine İngiliz Sterlin’in ve sabitlenmiş yeni bir stablecoin ile piyasaya çıkacağını açıkladı. Aradan çok zaman geçmeden önce Tether Meksika pezosuna sabitlenmiş olan yeni bir token çıkarmış ve bu token’in adını MXN olduğunu duyurmuştu.

Tether Paolo Ardoino yapmış olduğu açıklamada birleşik krallığın blockchain inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulaması için bir sonraki sınır olduğuna inandıklarını dünya çapında kripto para birimi kullanıcılarına en büyük sabun koyun ihracatçısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoine erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umduklarını dile getirdi.

Tether’den büyük hamle: GBPT geliyor!
Tether’den büyük hamle: GBPT geliyor!

Ülkeler bilindiği üzere ödeme aracı olarak stablecoinleri benimsemeye başladığı andan itibaren Tether, üretmiş olduğu stablecoinler ile dünya çapında bir marka haline geldi. Birleşik Krallık’ta da bir parça olmayı hedefleyen Tether İngiliz sterlinine bağlı bir token geliştirerek piyasayı genişletmeye başladı. 22 Haziran tarihinde yapmış oldukları bu duyurudan sonra yeni sabitlenmiş stablecoin’in temmuz ayı başlarında piyasaya sürüleceği ve başlangıç içerisinde Ethereum blok zinciri tarafından destekleneceği de biliniyor.

Tether İngiliz Sterlin’ne sabitlenmiş stablecoin çıkarıyor!

Teknoloji gelişmeye başladığı andan itibaren Kripto para sektörü hayatımıza girerek büyük bir yer kapladı. İlk dijital varlık olduğu kabul edilen Bitcoin’den sonra hayatımıza Ethereum, Tether ve Ripple gibi dünyaca ünlü varlıklar girerek büyük bir önem arz etmeye başladı. 2014 yılının temmuz ayında Tether Limited şirketi tarafından kurulan ve RealCoin adıyla piyasaya çıkan bu varlık aynı yılın Kasım ayında adını Tether olarak değiştirdi.

Tether’den büyük hamle: GBPT geliyor!
Tether’den büyük hamle: GBPT geliyor!

Piyasaya stablecoin olarak sürüldü. Amerikan dolarını endeksli bir şekilde hareket eden bu varlık kripto paralardaki dalgalanmalar sebebiyle yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen varlık oldu. Bazı bankaların da stablecoin kullanımına izin vermesi ile birlikte bu varlığın önemi günden güne artmaya başladı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Için Geri Sayım Başladı: Neler Olacak?

GBPT ile yapılan varlık transferlerinin daha hızlı ve daha ucuz olması beklenirken 1:1 oranın da sabitlenmiş olan bu dijital para birimi diğer 4 Tether token ailesinin yanında yer alacak. Tether bu zamana kadar çıkarmış olduğu diğer tokenlere de biraz bakacak olursak euro ile sabitlenmiş olan EURT, Çin yuan ile sabitlenmiş olan CNHT, ve yakın zamanda Meksika pezosu ile sabitlenmiş olan MXNT ailesine İngiliz sterlini ile sabitlenmiş olan GBPT de katılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.