Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Teknik analist: Ethereum %80 düşebilir!

0 210

Ethereum da yaşanılan fiyat hareketlilikleri yatırımcıların gözünü korkuttuğu kadar kötü bir durum göstermedi. 1700 dolar civarında yeniden destek bulan Ethereum, yeni bir toparlanma dalgası başlatarak kilit noktası olan iki bin dolar üzerinde işlem görmeye başladı.

ABD Merkez Bankası’nın açıklamış olduğu faiz arttırma kararından sonra piyasada genel anlamda bir toparlanma yaşanmış olsa da aradan geçen iki üç günün ardından enflasyon sonuçlarının açıklanması ile birlikte genel olarak piyasanın tamamında %50’den fazla bir çöküş yaşanmıştı. Özellikle lider kripto para birimi olarak görülen Bitcoin 26.000 dolar seviyelerine kadar düşünce yatırımcılar piyasadan çekilme kararı alarak ellerindeki Bitcoin’i satmaya başladılar.

Teknik analist: Ethereum %80 düşebilir!
Teknik analist: Ethereum %80 düşebilir!

Yeniden 30.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye başlayan Bitcoin’den sonra Ethereum’dan da sevindirici haber geldi. Yazı yazıldığı esnada 2.079 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum gün içerisinde yüzde 3 yükseliş yaşadı. 1.700 dolara kadar gerileyen ETH, 1.800 ve 1.900 dolar direnç seviyelerini geçerek 2.000 dolar seviyelerine ulaştı. 

Ethereum 400 dolara kadar düşebilir mi?

Bazı analistler yaşanılan bu yükselişle beraber Ethereum’un 2.150 dolar direnç seviyesini geçmesinin yakın olduğunu ana direncin ise 2.200 dolar olduğunu düşünmektedirler. 2.450 dolar seviyelerine çıkabilirse eğer kilit bir nokta olacağını vurgulayan analistler burada geri çekilme yaşanmazsa Ethereum’un büyük bir Yükseliş yaşayacağını vurguladılar. Jindal, ETH için yapmış olduğu bir açıklamada 2.200 dolarlık direnç noktasının üzerine çıkamazsan eğer yeni bir düşüş trendinin başlayacağını ve bu düşüş trendinin 1.600 dolar seviyelerine kadar ETH piyasasını indirebileceğini vurguladı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin için El Salvador, 44 ülke ile görüşmeler başlatacak!

Teknik analist: Ethereum %80 düşebilir!
Teknik analist: Ethereum %80 düşebilir!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Terra ekosisteminin çökmesi ile birlikte sabit coinler değerlerini kaybetti. LUNA’nın değeri ise neredeyse sıfır oldu. ETH yeni bir güncellemeye geçeceğini duyurdu ondan bu yana özellikle de enerji tüketiminden dolayı zararlı olduğu görüldü şu dönem içerisinde fiyatları da yansıtacağı Bu güncelleme ile birlikte yatırımcıların eter uyuma yönelmesi beklenmektedir.

ETH fiyatı 2021 yılının Kasım ayında 4.878 dolara kadar çıkmıştı. Yaşanılan bu yükselişten sonra 2022 yılına sürekli değer kaybederek giren ettireyim bu zamana kadar %39 değer kaybederek 2.070 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. 

22V araştırma firmasının ünlü analisti John Roque, yayınlamış olduğu bir gösterge ile ETH’nin yüzde seksen oranında daha değer kaybedeceğini ve dip seviyesi olan 420 dolar civarına düşeceğini belirtti. Teknik göstergeler de ETH’un aşırı derecede satıldığını bu yüzden ralliye başlayacağını ve yeni bir Yükseliş trendinin gelmeyeceğini belirten ünlü analist kripto kışının yakın olduğunu vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.