Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Solana %75’lik Bir Ralli Yapabilir Mi?

0 85

Solana gün içerisinde %4.41 oranında bir düşüş yaşayarak 36.88 dolardan işlem görmeye başladı. En çok tercih edilen ve ralli ihtimali yüksek olarak görülen altcoinler listesinde yer alan Solana, şimdide ralliye hazırlanıyor olabilir. Geçici olarak yukarı yönlü hareketi ile dikkat çeken SOL, mevcut fiyatından %20 artış göstermesi mümkün gözüküyor. Kripto para piyasasında yaşanılan çöküşten sonra yatırımcılar riskli yatırımlarından uzaklaşarak daha sağlam adımlar atmaya başladılar. ABD Merkez Bankası FED faiz kararı sonrasında piyasada genel anlamda bir çöküş hakim oldu. Bitcoin’de yaşanılan düşüşte piyasayı etkiledi. 

Solana %75 ralli ile yeniden yükselebilir!

Solana yükseliş trendine devam ederek 28 Haziran’da toparlanmaya başlayarak yatırımcıları yeniden ümitlendirmişti. Sol’un fiyatı gün içerisinde yüzdeki, 42 oranında artış göstererek 39.40’a kadar ulaşmayı başardı. 26 dolara kadar düşen ve 14 Haziran’da başlayan bu geri çekilme hareketi ile birlikte %50 oranından fazla değer kaybeden solana satın alma tablosu çizmeye başladı. Solana eğer 41,50 dolarlık çizgiyi geçmeyi başarır ve direncin üzerinde işlem görmeye başlarsa bugünkü fiyatının yaklaşık %75 fazlası bir ralli ihtimali başlatabilir.

Solana %75’lik Bir Ralli Yapabilir Mi?
Solana %75’lik Bir Ralli Yapabilir Mi?

Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede Solana’nın 41,50 dolarlık direnç çizgisini geçmesi durumunda 68 doların üzerinde bir yükseliş eğilimi göstereceğini yapılan hesaplamalar doğrultusunda %75 oranında bir ralli’nin devam etme şansını çok yüksek olduğunu dile getirdiler. Solana 68 dolara doğru gideceği bugünler içerisinde teknik direnç seviyeleri de karşılaştırdığı zaman 47 dolar civarında büyük bir direnç seviyesi görülmektedir.

İlginizi çekebilir: Binance Balinaları Bu Altcoin İçin Savaşabilir!

Eğer Solana 47 dolarlık direnç bölgesinde bir direnç gösteremez ve bu bölgenin altında bir kırılmaya yol açarsa 23 ile 30 dolar aralığında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Azalan hacimler endişe kaynağı olmaya devam etse de yatırımcılar bir sonraki yükseliş trendi için kısa vadeli oynamalılar. Solana 47 dolara ulaştıktan sonra geri dönme olasılığı düşük olan bir varlık olarak değerlendiriliyor.

Solana Fiyat Analizi

Solana da dahil olmak üzere bütün kripto varlıklar 2021 yılının Kasım ayında zirveye ulaştıktan sonra kazançlarının büyük bir bölümünü 2022 yılında kaybettiler. Bitcoin özellikle 69.000 seviyelerinde zirveyi gördükten sonra 17.750 dolara kadar büyük bir düşüş yaşadı.

Solana %75’lik Bir Ralli Yapabilir Mi?
Solana %75’lik Bir Ralli Yapabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşanılan bu düşüş ise altcoinleri etkiledi. 2021 yılının Kasım ayında zirveye ulaşan Solana %85 üzerinde değer kaybetti. %75 ralli ihtimali olduğu öne sürülen Solana’nın kesintileri de büyük bir sorun olarak görülse de en büyük rakibi olan Ethereum gibi ağ büyümesine gitmesi de beklenen gelişmeler dahilinde oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.