Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

SEC ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!

0 178

SEC ve Ripple davası arasındaki gerilim hala devam ediyor. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda mahkemenin dava ile ilgili önemli karar verebileceğini bu dönem içerisinde Ripple hakkında da önemli gelişmeler yaşanabileceğini öngördüler. Ripple yatırımcıları ise mahkeme kararını büyük bir önem ile beklemeye devam ediyorlar. Eleanor Terret yapmış olduğu bir açıklamada ripple davasının 2 hafta içerisinde büyük bir karar ile karşımıza çıkacağını duyurmuştu.

Bu kararların ilk başında uzman görüş sunma talebine karşılık itiraz konusunda verilecek olan karar ve bir diğeri de e-posta belgelerinin avukat müvekkil gizliliği kapsamına girdiği yönünde itiraz kararı olacak. Bu iki kararın sonucunda da SEC yapmış olduğu itirazların kabul olup olmayacağı büyük önem arz ediyor. Yargıcın Ripple lehine bir karar vermesi sonucunda Ripple’ın elinin güçleneceği ve davada daha da büyük bir gelişme yaşanacağı öngörüldü.

SEC ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!
SEC ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!

Ripple Yükselmeye Başladı!

18,58 milyar dolar piyasa değeri ile varlıkların arasından sıyrılan ve en çok tercih edilen varlıklar arasında ilk 10 sırada yer alan XRP, dün akşam saatlerinde %5’e yakın bir değer artışı yaşayarak 0,33 bandında kapanış yaptı. Yaşanılan bu %5 artış sonrasında bugün talepler daha da artarak gün içerisinde %15’e yakın değer artışı yakalayan bu varlık 0,38 bandına kadar yükseldi. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda Ripple’ın Haziran ayı içerisinde %16 Yükseliş yaşadığını öngördü. Yazı yazıldığı esnada %13,82 fiyat artışı ile birlikte 0,37 dolardan işlem görmeye başlayan Ripple hakkında şu anda düşüş de olduğunu ancak değişikliklerin de meydana gelebileceği öngörülüyor.

İlginizi çekebilir: Tether’den Büyük Hamle: GBPT Geliyor!

Tüm kripto para piyasasında kripto kuşu etkin bir şekilde yüzünü gösterirken Bitcoin ve enflasyon sonuçları ile birlikte varlıkların düşüşü bütün piyasayı derinden sarsarak bütün varlıkları neredeyse %50’den fazla kaybı zorladı. Yatırımcılar riski varlıkları satıp daha istikrarlı piyasalara giriş yaparken kripto varlıkları hala büyük bir risk olarak gören yatırımcılar yeni varlıklara yönelmek yerine ellerindeki varlıkları satmayı tercih ettiler.

SEC ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!
SEC ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!

Piyasanın yeniden düzelebilmesi için Bitcoin’in yerel bir dip seviyesi bulup büyük bir ralli ile ortaya çıkması gerekiyor. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamada 2022 yılının ilk çeyreğine kadar ayı piyasasının etkin bir şekilde süreceğini dikkat çekti. Yapılan tahminler doğrultusunda Ripple’ın 2025 tarihinde 1,14’a kadar ulaşılabileceği öngörülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.