Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Move to earn nedir?

0 123

Move to Earn, hareket et kazan anlamına gelmektedir. Egzersizi ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla oluşturulmuş olan bu kavram genel olarak Move2Earn şeklinde de anılmaktadır. Fiziksel aktiviteyi teşvik eden bu teknolojide çeşitli projeler vardır. 2022 yılında piyasada aktif olan bütün cüzdanlar blockchain tabanlı kazan kazan uygulamalarını kullanmaya devam ediyorlar.

P2E oyunları kripto para piyasasında daha geniş yer kaplamaya başladılar. P2E yani kazan kazan modelinin bir diğer farklı modeli olan  Move to Earn, hareket et kazan anlamına gelmektedir. Bu projede kullanıcılar fiziksel aktivite yaptıkça ödül almaktadırlar. Piyasaya giriş yaptığından bu yana kullanımı yaygınlaşan bu modelin en çok tercih edilen projesi ise STEPN olmuştur. Move to Earn, piyasası 24 saat içerisinde %52,4 oranında çılgın bir artış göstermiştir.

Move to Earn nedir?

Önceki yazımızda sizlere Play to Earn kavramından yani kazan kazan sisteminden bahsetmiştik. Bir başka projesi olan Move to Earn ise hareket et ve kazan anlamını taşımaktadır. Kullanıcılar Kripto ya da ödül alabilmek için egzersiz yapmaktadırlar. İnsanların hareketlerini takip eden sensörler yardımıyla hareketleri algılar ve sisteme iletir.

Move to Earn nedir?
Move to Earn nedir?

Bu sayede kullanıcıların günlük hareketleri de bir kazanca dönüşmektedir. 24 saatte ve 7 günlük grafikler incelendiği zaman en çok yükselen projeler içerisinde Move to Earn yer almaktadır. Bu projenin en gözde uygulaması ise STEPN (GMT) oldu. Piyasa değeri neredeyse 2 milyon dolara yaklaşmış durumdadır.

İlginizi çekebilir: Stablecoin Nedir?

Move to Earn ne işe yarar?

Daha fazla mesaj

Gann Nedir?

Fibonacci Nedir?

Move to Earn bir diğer proje olan Play to Earn ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Play to Earn projesinde oyun oynadıkça kazanma mantığı varken Move to Earn projesinde ise hareket ettikçe kazanma mantığı vardır. Sağlıklı yaşama ve zindeliği hedef alan Bu projede gelişen teknoloji ile birlikte sensörler geliştirilmiştir.

Bu sayede yapmış olduğunuz her fiziksel aktivite sistem tarafından kaydedilmektedir. Sistemin belirtmiş olduğu aktivite tamamlandığında ise gün içerisinde yapılan fiziksel aktiviteye göre kullanıcılar ödül almaktadırlar. Play to Earn kavramında olduğu gibi kazan kazan mantığı burada da geçerlidir.

Move to Earn projelerinden hangisi kazançlı?

Move to Earn ortaya çıktığı anda ilk projesi ise STEPN olmuştur. Hala piyasa içerisinde ilk sırada yer alan bu projeden sonra ise birçok alt projeler çıkarılmıştır. En sık kullanılmakta ve gelecek vaat eden uygulamaların listesini sizler için çıkardık.

 • STEP APP
 • GENOPETS
 • DOTMOOVS
 • DOSE
 • CALO
 • DEFIT
 • AİRCOİNS
 • WIRTUAL
 • RUN TOGETHER
 • LYMPO
 • SWEATCOİN
Move to Earn nedir?
Move to Earn nedir?

Move to Earn projesi Stepne nedir?

STEPN, ilk Move to Earn projelerinden birisidir. Solona ekosistemi üzerine kurulmuş olan bu sistem, egzersiz tutkunu olan kullanıcıların hem sağlık hem de para kazanmalarını sağlamaktadır. Sistem içerisinde Moonwalking sistemi işlemektedir bu sistem sayesinde eğer zayıf bir GPS algılanırsa veya kullanıcı normal egzersiz dışında farklı yollara başvurduysa GTS kullanımı kaldırılır. Hile durumu yapılamaz hale getirilmiştir. Swap özelliği sayesinde ise  STEPN, diğer coin veya istenilen tokene dönüştürülebilir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.