Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

METAVERSE nedir?

0 53

Metaverse dünyasını 2022 yılında daha sık duymaya başladık. Gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir dünyanın kapıları da aralanmaya başladı.  Kendinize ait oluşturmuş olduğunuz bir avatar ile sanal dünyada alışveriş yapabilir, sosyalleşebilir aynı zamanda etkinliklere katılabilirsiniz. İnternet üzerinde tasarlanan bu yeni dünyayı birçok ünlü şirket destekleyerek milyarlarca dolarlık yatırım yaptı.

Kurgusal evren olarak da tarif edilen metaverse, aynı zamanda gerçeğe dayalı bir şekilde geliştirilmeye devam ediliyor. Son dönemler içerisinde adını sıklıkla duymaya başladığımız sanal evren dünyası hakkında merak edilenlerin başında ise şüphesiz arsa alımları gelmektedir. 

Metaverse nedir?

Metaverse kelimesi meta ve evren kelimelerinin birleşmesi ile oluşturulmuştur. Kurgusal evren, sanal evren olarak da nitelendirilen metaverse dünyası, gerçekliği yansıtmaktadır. Sanal evren dünyasında insanlar alışveriş yapabilir, İş arkadaşları ile birlikte oyun oynayabilir, burada zengin olabilir ve etkinliklere katılabilir. Sanal evren dünyası kişinin kendi sanal zevklerine uygun olarak döşenebilmektedir.

Metaverse nedir?
Metaverse nedir?

Kullanıcılar hologram şeklinde kendilerini farklı bir yere yansıtabilecekleri gibi aynı zamanda farklı yerleri de ziyaret edebilirler. İnternete bağlanan cihazlar ve 3D sanal evrenler ile geliştirilmiş teknoloji olan sanal evren dünyası ilgiyi üzerine çekti. Son dönemler içerisinde sanal evren oyunları ve sanal evren platformları büyük bir ilgi görmeye başladı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “sadece bakmak yerine içinde bulunduğunuz bir internet” açıklamasını sanal evren teknolojisini ilk duyurduğunda dile getirmişti. Sanal evren sayesinde uzak şehirlerde ki ya da başka bir ülkedeki arkadaşınız ile yüz yüze görüşebilir ve bu evrende sinemaya ya da alışverişe gidebilirsiniz.

Metaverse coin nedir?

Daha fazla mesaj

Gann Nedir?

Fibonacci Nedir?

2008 yılında kripto paraların yaygınlaşması ile birlikte yatırımlar yeni bir boyut kazanmıştır. Uzun yıllardır kripto paraların güven duygusu vermesi ve karlı bir alışveriş olarak görülmesinden sonra ise yeni bir sanal dünya tasarlanmaya başlandı. Sanal bir evren tasarlanan meta dünyasında aynı zamanda coinlerde ortaya çıktı. Metaverse coinler hakkında sanal gerçekliği dönüştüre bilindikleri, NFT ve sanal eşyalar için kullanılabilecekleri açıklandı. Sayısı her geçen gün artmaya başlayan bazı metaverse coinleri sizler için sıraladık.

  • AXS
  • MANA
  • ENJ
  • SAND
  • WEMIX
  • DVI
  • ATLAS

Metaverse arsa nedir?

Facebook, Instagram ve daha pek çok kuruluş isimlerini meta olarak güncellemeye devam ediyor. Sanal evren teknolojinin gelişmesi ile birlikte meta arsalarda satışa sunuldu. Bu yıl içerisinde milyonlarca dolar değerinde emlak anlaşmaları yapıldı. Sanal evren kişilerin kendilerine ait oluşturmuş oldukları avatarları kullanarak yaşayabilecekleri sanal bir dünyadır. Oyun oynamanın dışında tamamen gerçek dünya ile benzerlikleri konuşulan bu yeni evrende kullanıcılar gayrimenkul sahibi olmak için milyonlarca dolar harcamaktadırlar. Sanal gayrimenkule olan bu talep gün geçtikçe artış göstermektedir. 

Metaverse nedir?
Metaverse nedir?

Metaverse arsa alma nasıl yapılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte popüler bir hal alan sanal evren çılgınlığı bu seferde arsa alımları ile devam ediyor. Yeni bir sanal dünya üzerinde hayatlarını kurmak isteyen ya da yatırım yapmak isteyen kullanıcılar bu sanal evrende arsa almaya başladılar. Metaverse üzerinden alınan arsalar ileride çok değerleneceği öngörüldüğü için adeta bir yatırım kaynağı olarak bakılmaktadır. Dünya çapında başlayan bu sanal Evren çılgınlığından sonra arsa fiyatları 16 ayda 200 kat daha artacağı iddia edildi.

Sanal evren dünyasından arsa almak isteyen kullanıcılar öncelikle sanal arsa satışı yapan bir site bulmalı daha sonrasında da oraya üye olmalıdır. Decentraland, Arjantinliler tarafından kurulan en büyük sanal evrenlerden birisidir. Bu evrenin coini ise MANA olarak belirtilmiştir.

Sanal teknolojisi içerisinde geliştirilmiş olan bu arsaların metrekare fiyatı ise şu an 4 bin dolar civarında işlem görmektedir.  Sanal dünya üzerinden arsa almak isteyen kullanıcılar Blocktopia jetonu alarak sanal arazi alımı yapmaya başlayabilirler. Gerçek dünyaya uyarlanan bu sanal evrende arsaların fiyatları yerleşim yerlerine göre farklılık göstermektedir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.