Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Yeni LUNA beklentilerin altında kalmaya devam ediyor!

0 76

LUNA 9 Mayıs tarihinde bir dolar teminatı gösterilen UST’nin sabitliğini kaybetmesi ardından büyük bir çöküş yaşamaya başlamış ve değerini neredeyse %95 oranında düşürmüştü. LUNA vakfı ise yaşanılan bu durumdan sonra sabitliği yeniden kazanabilmek adına elindeki tüm Bitcoinleri satışa çıkararak Bitcoin’in 26 bin dolara kadar düşmesine neden olmuştu. Kripto para analiz şirketi yapmış olduğu açıklamada LUNA Vakfının 9 Mayıs tarihinde 52.189 Bitcoin’i borsaya taşıdığını tespit etti.

Yeni LUNA beklentilerin altında kalmaya devam ediyor!
Yeni LUNA beklentilerin altında kalmaya devam ediyor!

Yaşanılan bu durumun ardından Bitcoin’de çöküş yaşanmaya başlayınca yatırımcılar da panik satışına geçtiler ve lider kripto para birimi Bitcoin 12 Mayıs tarihinde 26.700 dolara kadar indi. Ancak buna vakfının yapmış olduğu Bitcoin satışları da sabitliği dengelemeye yaramadı. Yapılan satışlara rağmen UST değeri 0.03720 dolara kadar geriledi. Yaşanılan bu çöküşten sonra piyasadaki LUNA miktarı artmaya başladı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi? BTC Fiyat Analizi!

Üretilen buna miktarı ile satılan LUNA miktarı borsada birikmeye başlayınca bu altcoin’de büyük bir gerileme görüldü. Kripto para ekosisteminde ilk 10 sırada en çok değer gören varlıklar arasında yerini alan LUNA yaşanılan bu gerilemeden önce nisan ayında 120 dolar seviyelerinde işlem görürken sabitliğin bozulmasının ardından 0.00000112 dolara kadar düştü.

Yeni Luna %75 değer kaybına uğradı!

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, LUNA’yı kurtarabilmek ve yatırımcıların zararlarını karşılayabilmek adına LUNA’yı yeni bir blockchain teknolojisi üzerinde kuracağını ve sabitliğin olmayacağını duyurmuştu. Terra 2.0 ve LUNA Classic olarak piyasada yer alan bu sistem eski blockchain ağı üzerinde devam etmektedir. Orijinal LUNA olarak bilinen bu token LUNA Classic olarak değiştirildi. 28 Mayıs tarihinde piyasaya sürülmüştür. 18.87 dolardan işlem gören LUNA Classic, piyasaya ilk sürüldüğü  andan itibaren satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. İlk piyasaya sürüldüğü andan itibaren %75 oranında bir kayıp yaşayan yeni Luna’nın fiyatı  4,39 dolara kadar düştü.

Yeni LUNA beklentilerin altında kalmaya devam ediyor!
Yeni LUNA beklentilerin altında kalmaya devam ediyor!

Airdrop sorunlardan sonra LUNC fiyatları etkilenmeye başladı. LUNC piyasaya sürüldüğü andan itibaren yatırımcılar tarafından satış baskına maruz kaldı. Yatırımcılar Terra ekosisteminin çökmesi ile birlikte %95 oranında kayıp verdikleri için yeni Luna’ya karşı temkinli yaklaşmaya başladılar.  Terra ekosisteminin yeni projesi Haziran ayında %60 oranında değer kaybına uğradı. Yatırımcılar projeye güvenlerini kayıp ettikleri için LUNA fiyatı aşağı yönlü düşüşe devam ediyor. Gün içerisinde %20’den fazla değer kaybeden varlık ise 3,3 dolardan işlem görmeye başladı. Terra 2.0’ın doğuşu ile birlikte sorunların çözüleceği düşünülmüş olsa da LUNC beklentilerin altında kalmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.