Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Kripto paralarda kaos: Terra (LUNA) %60 düştü!

0 86

Terra’nın yerel tokeni LUNA, 24 saat içerisinde yüzde 60’tan fazla değer kaybederek 23,5 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasında adeta büyük bir kaos hakim oldu. LUNA ve UST diğer kripto para piyasalarının fiyatlarını da etkiledi. LUNA tokenin fiyatı 24 doları bulurken UST fiyatı ise 0,67 doları gördü. Bilindiği üzere ABD Merkez Bankası FED’in 50 baz puan faiz artırımına gitmesinden sonra piyasada büyük bir çöküş yaşanmaya başlandı.

Kripto paralarda kaos: Terra (LUNA) %60 düştü!
Kripto paralarda kaos: LUNA %60 düştü!

Bitcoin 48.000 dolar seviyelerinden 30.000 dolar seviyelerinin altına kadar düştükten sonra şüphesiz piyasada en çok etkilenen bir diğer kripto para ise Terra ekosistemine ait olan LUNA oldu. Özellikle sabah saatlerinde neredeyse dip seviyeleri gören Terra’nın yerel tokeni LUNA, yaşanılan yüzde 60’tan fazla düşüş sonrasında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance tarafından satışları yasaklandı. Yayınlanan bir blok gönderisine göre çekimlerin askıya alındığı açıklandı.

Binance Terra (Luna) işlemlerini askıya aldı!

Terra ekosisteminin yerel tokeni olan LUNA, %60’tan fazla değer kaybederek 23,5 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Sabah saatlerinde 23,5 dolara kadar gerileyen LUNA için satış baskısı arttı. LUNA tokeni sabah  saatlerinde görmüş olduğu bu dip seviyelerinden sonra 35 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Kripto paralarda kaos: Terra (LUNA) %60 düştü!
Kripto paralarda kaos: Terra (LUNA) %60 düştü!

Terra’nın sabit para birimi olan UST, sabitliğini kaybederek 1 dolar seviyelerinden 0,68 dolar seviyelerine düşünce bütün kripto varlıklar bu seviyelerden etkilendi. Şu an hafifte olsa toparlanmış olan UST , 91 seviyelerinden işlem görüyor. UST seviyelerinde yaşanılan bu düşüş Bitcoin’de de etki oluşturduğu gibi daha çok LUNA fiyatına direkt etkiledi.

Öne Çıkan Haber: Apecoin için yapılan tahmin dudak uçuklattı!

UST yaşanılan bu düşüşte kripto varlıkların istikrarını sağlayabilmek adına 750 milyon dolar Bitcoin ve bir buçuk milyar dolar UST dahil ederek 0,91 seviyelerine yükseltti. Yalnızca LUNA değil aynı zamanda Bitcoin’de günün erken saatlerinde 29,730 dolara kadar geriledi.  Ticari hacmi göz önüne alındığı zaman en büyük borsalardan birisi olan Binance düşüş sonrasında ağlarda yaşanmış olan yoğunluk sebebiyle stabil hale gelene kadar para çekme işlemlerini askıya aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.