Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Haziran ayında bu altcoinler çok değerlenecek!

0 81

Altcoinler günden güne değerlenmeye devam ediyor. Bugün açıklanacak olan ABD Enflasyon Verileri piyasada yeni bir hareketlenmeye yol açabilir. Bilindiği üzere ABD geçtiğimiz dönem içerisinde enflasyonun yüksek olması sebebiyle faiz arttırma kararına gitmişti. Yatırımcılar ise ABD enflasyon verilerinin açıklanmasında en çok Bitcoin’den yana tedirgin olmaya devam ediyorlar. Bitcoin yazı yazıldığı esnada 29.900 dolardan işlem görmeye başladı. 3 haftaya yakın bir süredir 30 bin dolar civarında gezinen Bitcoin, 32.000 üstüne çıkmaya çalışsa da dirençle karşı karşıya kaldığı için düşüşe geçti.

Bazı analistler Bitcoin’in 40 bin dolar seviyelerine yeniden ulaşabileceğiniz savunsa da bazı analizler ise Bitcoin’in 20.000 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini savundu. Analistlerin ortak fikri ise ABD enflasyon verilerinin Bitcoin fiyatını daha da düşüreceği ve yeni dip yaşanacağı oldu. Eğer açıklanan ABD enflasyon verileri beklenenin altında gerçekleşirse Bitcoin kısa vadede yeni bir ralli yaşayabilir. Ancak beklenenin üstünden daha fazla bir enflasyon oranının çıkması durumunda Bitcoin’de dahil olmak üzere bütün kripto varlıklarda keskin bir düşüş yaşanması olası bir durum. 

Haziran ayında bu altcoinler çok değerlenecek!
Haziran ayında bu altcoinler çok değerlenecek!

Balinalar hangi altcoinlere yöneliyor?

  Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, yapmış olduğu yeni tahminler ile piyasaya yön verdi. Twitter platformunda yapmış olduğu tahmin ve açıklamalar ile kripto varlıklar yatırımcılarına yön veren başarılı isim haziran ayında yükselmesi mümkün olan iki altcoin için paylaşım yaptı. Bitcoin’in bu ay bir yardım rallisi ile yukarı yönlü hareketini mümkün olduğunu aynı zamanda Bitcoin’de dahil olmak üzere diğer altcoinlerin durumlarının daha iyi gözüktüğünü ve yeni bir rallinin başlangıçta olacağını duyurdu. Popüler kripto para analisti 30.400 doların Bitcoin’de destek noktası olduğunu bu hattın boğalar tarafından savunulması ve desteklenmesi durumunda 35 bin dolara kadar iyi bir ralli yapabileceğini açıkladı.  Başarılı kripto analistin dikkatini çeken bir diğer altcoin projesi ise Chainlink (LINK) oldu.

İlginizi çekebilir: Bu Altcoinlerde %30 Yükseliş Bekleniyor!

7.25 dolarda destek gören bu altcoinin 9 dolara doğru ivme kazanacağını haziran ayının en çok kar getirebilecek projelerinden birisi olacağına da dikkat çekti. Bir diğer dikkat edilmesi gerekilen token ise, bin fungible token XCAD oldu. 16 Haziran tarihinde büyük bir olay yaşanacağını şu an 4.80 ile 5 dolar aralığında işlem gören XCAD tokeninin 6 ila 8 dolar aralığında işlem görmeye başlayabileceği de dikkat çekti.   

Haziran ayında bu altcoinler çok değerlenecek!
Haziran ayında bu altcoinler çok değerlenecek!

The Fool’un yatırım şirketinin analisti Michael Byrne, bu ay içerisinde ralli hareketi beklediği iki altcoin projesinden bahsetti. Kripto varlıklarda ilk 10 sırada yer alan Cardano, The Fool yatırım şirketinin de dikkatini çeken varlıklardan birisi oldu. Ağda yaşanılan işlem hacmindeki artış nedeniyle varlıkta da değer artış yaşanmaya başlandı. Cardano bu ay içerisinde ivme kazanabilir. Ünlü yatırım şirketinin dikkat edilmesini vurguladığı bir diğer proje ise Solana oldu. SOL ekosistemine ait olan STEPN (GMT), piyasaya sürüldüğü andan itibaren ağda ki işlem aktivitesini arttırmayı başardı.   

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.