Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!

0 57

Bitcoin kayıp vermeye devam ediyor. Lider kripto para birimi BTC temmuz ayının başlarında 20.000 dolar üstünde işlem görürken boğalar 20.000 dolardaki seviyelerini koruyamadılar ve ayılar BTC ‘i 19.000 dolara kadar çekmeyi başardılar. Küresel piyasaların odaklanmış olduğu ABD enflasyon verileri kripto para piyasasında etkiledi. Lider kripto para birimi BTC satış baskılarına dayanamayarak yeniden 20.000 doların altında işlem görmeye başladı. Dolar güçlenmeye devam ediyor.

Doların geleneksel olarak bütün piyasalarda hakimiyeti eline geçirmesi kripto para piyasalarını olumsuz etkiledi. Kripto para piyasasında yaşanılan bu çöküşün ilk sebebi olarak ABD enflasyon verilerinin yıllık neredeyse %9’a çıkabileceği iddiaları oldu. ABD enflasyonunun yükselmesi ile birlikte ABD merkez Bankası faiz artırımlarına gitti ve bu faiz artırımları kripto paralar gibi yüksek riskli dijital varlıklarda satış baskısına neden oldu.

Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!
Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!

Bitcoin’de Bu Fiyat Aralıklarına Dikkat!

Lider kripto para birimi BTC geçen hafta içerisinde 22.550 dolara kadar yükseldikten sonra büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve 21.600 dolar seviyesine kadar düşüp daha sonrasında %10 değer kaybederek ani bir şekilde 19250 dolardan işlem görmeye başladı. Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede BTC ‘in dip bölgeyi Haziran ve Temmuz ayında 3 defa test ettiğini açıkladılar.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’in Yükselmesi İçin Hangi Seviyeyi Kırması Gerekiyor?

Bitcoin’de haftalık kapanışlar büyük önem arz etmektedir. Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede BTC ‘in yeni bir çöküş içerisine girmemesi için kapanışı yapmasının 19.250 doların üstünde olması gerektiğini savundular. Eğer BTC kapanışı yaparken 19250 dolar altında yaparsa 15.000 dolara kadar bir gerileme yaşanabileceğini iddia ettiler.

Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!

Glassnode BTC hakkında güncel verilerini paylaştı. Yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde borsalardaki BTC giriş çıkışları arttı. Kripto para birimlerinde piyasa değerinde de bir düşüş yaşandı. Yaşanılan bu süreç içerisinde özellikle BTC ‘de dahil olmak üzere riskli olarak görülen varlıklarda borsadaki miktarlarında artış görüldü. Son dönemlerde piyasadaki düşüşleri ile adından söz ettiren BTC borsalara daha fazla giriş yaptı.

Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!
Glassnode Açıkladı: Borsalara Bitcoin Girişi Arttı!

Glassnode yapmış olduğu açıklamada borsalara son 24 saat içerisinde 729.7 milyon dolarlık BTC çıkışının yapıldığını ve 766,9 milyon dolarlık BTC girişinin kaydedildiğini açıkladı. Lider kripto para birimi BTC son 24 saat içerisinde %2 oranında bir düşüş kaydederek 19500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.