Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Ethereum yükselişi devam edecek mi? ETH fiyat tahmini!

0 49

Ethereum fiyatı son 3 hafta içerisinde %36 oranında bir yükseliş yaşadı. ETH son 2 gün içerisinde büyük bir yükseliş trendi yaşadı. ETH son 24 saat içerisinde %9,44 oranında yükseliş yaşayarak değerini 1.496 dolara kadar çıkardı. Yazı yazıldığı esnada %0,02’lik bir değer artışı daha yaşayan ETH gün içerisinde 1319 dolar ile 1497 dolar var aralığında işlem gördü.

Ethereum boğa sezonunu açtı!

ETH yatırımcıları ise kısa vadede yeni bir düşüşün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ettiler. Lider kripto para birimi Bitcoin’den sonra geniş piyasa değeri ile 2.’inci sırada yer alan en büyük altcoin Ethereum son 24 saat içerisinde yükseliş yaşadı.  Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede ETH fiyatında inandırıcı olmayan bir yükselişin meydana geldiğini yaşanılan bu yükselişin bir tuzak olduğunu yükselen üçgen kırılması sonrasında fiyatın %45’ten fazla düşebileceğini açıkladılar.

Kripto para analisti Peter yapmış olduğu bir açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin’in yerine yatırımcıların ETH almaları gerektiğini ETH ‘un bir yaz rallisiyle yükseliş yaşayacağını öncesinde açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında 1.275 dolardaki direnç noktasına dikkat çeken ünlü analist bu noktanın geçilmesi durumunda ETH ‘da bir parlama dönemi olacağını iddia etmişti.

Ethereum yükselişi devam edecek mi? ETH fiyat tahmini!
Ethereum yükselişi devam edecek mi? ETH fiyat tahmini!

Ethereum fiyatı düşer mi? ETH fiyat tahmini

Ünlü analistin iddiaları doğru çıktı 1.275 dolardaki direnç noktasını geçen ETH 1497 dolara kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Eylül ayında yapılması planlan The Merge olarak da bahsedilen birleşmeden kaynaklanan bu yükselişin yukarı yönlü hareketlenmeleri hızlandırdığı ortaya çıktı. Boğalar ise güçlü bir şekilde sıçrama yapabilmek için fiyatı direnç noktaların üstüne taşımaya devam etmektedirler.

İlginizi çekebilir: XRP Devasa Ralli Yaptı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

1497 dolar civarında işlem görmeye başlayan ETH bir sonraki kritik hedef noktası ise 1500 dolar olacaktır. Piyasada panik satışları devam etmiş olsa da ETH yatırımcıları bu panik satışlarından etkilenmedi.

ETH son 3 hafta içerisinde %36’dan fazla değer artışı yaşayarak 1.100 dolardaki seviyesine 1400 dolara kadar çıkardı. Yaşanılan fiyat artışları özellikle balina ve kurumsal yatırımcıları üzerine çekti.

Ethereum yükselişi devam edecek mi? ETH fiyat tahmini!
Ethereum yükselişi devam edecek mi? ETH fiyat tahmini!

Ethereum adres sayısında Santiment açıklamış olduğu veriler doğrultusunda artış yaşandı. Aynı zamanda aktif cüzdanlar ETH  satmayı bıraktılar. Bitcoindeki satış baskısı devam ederken ETH da ki satış baskısı ise ortadan kayboldu. Korkulu açgözlülük endeksi ise düşüş göstermeye başladı. Yatırımcılar ETH  yaşanılan fiyat hareketliliklerinden sonra yaşanılan bu gelişmelerin gayet doğal olduğunu cüzdanların ETH satmayacaklarını iddia ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.