Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Ethereum işlem ücretleri en düşük seviyede!

0 80

Ethereum gün içerisinde 7,26 oranında düşüş yaşayarak değerini 1.829 dolara kadar çekti. Son 24 saat içerisinde Keskin düşüşü ile piyasadaki değerini düşüren Ethereum %7,26 oranında değer kaybı yaşadı. Kripto para piyasasında genel bir düşüş hakim. Yalnızca ETH değil lider kripto para birimi Bitcoin’de de bir düşüş söz konusu. 24 saat içerisinde %1,80 oranında değer kaybeden Bitcoin 28.973 dolar bandına kadar düştü. 30.180 dolar destek noktası ile 28.800 aralığında sürekli olarak değişim gösteren Bitcoin yatırımcıları tedirgin etti.

Dünya piyasasında genel bir hakimiyeti olan ABD dolarında yaşanılan değişiklikler ve kripto para piyasasında ilk 10 sırada yer alan Terra’nın sabitliğini kaybederek %95 oranında zararı uğratması ile birlikte kripto para piyasasında kaos hakim oldu. Yatırımcılar ellerinde bulundurdukları riskli varlıkları cüzdanlarından çıkartarak kâr elde edebilecekleri altcoinlere yönelmeye başladılar.

Ethereum işlem ücretleri en düşük seviyede!
Ethereum işlem ücretleri en düşük seviyede!

Ethereum fiyat analizi

Ethereum belirlenen 1.950 dolarlık desteği kırarak düşüşe başladı. 1950 dolara kadar çıkan ETH düşüşe başladığında boğalar 1920 dolarda büyük bir direnç göstermiş olsalar da ETH fiyatı 1 829 dolara  kadar düştü. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda ETH için 2.020 dolar seviyesinin büyük bir direnç olduğunu bu seviyeden sonraki direncin ise 2.040 dolar seviyelerinin yakınında olduğunu açıkladılar. İstikrarlı bir fiyat artışı için ETH’un 2 085 dolar üzerinde bir kapanış yapması gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoinde ayı-boğa kapışmasını kim kazanacak?

Yeni bir yükseliş için umutlu olan analistler aynı zamanda Ethereum’un 2.040 dolarlık direnç noktasının üzerinde işlem görememesi durumunda aşağı yönlü bir kırılmanın meydana gelebileceğine de dikkat çektiler. Aşağı yönde meydana gelebilecek ilk kırılmada 1 995 dolarlık bir destek noktası oluşturuldu. 1.800 dolara kadar keskin bir düşüş yaşayabileceği belirtilen ETH, piyasada hala Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen altcoin olarak yerini almaktadır.

Ethereum işlem ücretleri en düşük seviyede!
Ethereum (ETH) işlem ücretleri en düşük seviyede!

Veri alan araştırma platformu olan Santiment açıklamış olduğu yeni bir gönderide Ethereum’un işlem ücretlerinin temmuz ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştığını belirtti. 24 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden atmış olduğu bir gönderide ETH işlem ücretinin 2,54 dolara kadar düştüğünü açıkladı. ETH fiyatı yükselmeye başladığında işlem ücreti olan 5 dolardan daha düşük ücretler almaya başladığı ortaya çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.