Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Ethereum düşüşü devam edecek mi? İşte detaylar!

0 72

Ethereum son 24 saat içerisinde %9,13 değer kaybı yaşayarak 994,30 dolara geriledi. Gün içerisinde 1.111 dolar ile 975 dolar aralığında gezinen Ethereum, DeFi krizi ve ABD Merkez Bankası FED faiz kararı sonrasında düşüş yaşamaya devam etti. Bitcoin gün içerisinde büyük bir düşüş yaşamış ve 18.900 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bitcoin’den sonra lider varlıklardan birisi olarak görülen ETH’da haftalık göreceli güç endeksinde en düşük noktada dibe vurduğu ortaya çıktı. Mayıs ayında açıklanan yıllık enflasyon %8 %3 beklenirken %8,6 çıkması arttırmanın yaşanacağını gündeme getirmişti. ETH bir süre 1.000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde yer almaya başlamış ancak daha sonrasında sabah saatleri de yeniden düşüşe geçmişti. Defi sektöründen yatırımcılar milyonlarca dolar  çektiklerinden sonra piyasalarda genel anlamda bir çöküş başladı.

Ethereum düşüşü devam edecek mi? İşte detaylar!
Ethereum düşüşü devam edecek mi? İşte detaylar!

Ethereum 1.000 doların altına düştü! Sıradaki seviye ne?

Kripto para yatırımcıları aylardır düşen piyasayı takip etmekte zorlanırken özellikle kısa vadede yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar son dönemlerde büyük zarara uğradılar. Uzun vadede yatırım yapan yatırımcılar ise ellerinde bulunan varlıkları son dönemlerde yaşanılan büyük kayıplardan sonra satmaya başladılar.

İlginizi çekebilir: Cardano (ADA) Hakkında Dikkat Çeken Açıklamalar Yapıldı!

Yapılan araştırmalara göre borsaya son dönem içerisinde giren Bitcoin ve diğer varlıkların sayısı son dönemlerin en yüksek seviyesine ulaşmak üzere. Lider kripto para biriminden sonra en çok tercih edilen altcoinlerden birisi olan destek noktasını kaybetmesi durumunda %10’dan daha fazla düşüş yaşamaya başlayabilir.

Boğalar ise ETH ‘in yeniden niye çıkartmak için bir hayli ulaşıyorlar. ETH ayıları ise fiyatı yeniden düşürmek için vermiş oldukları uğraşları başardılar ve bin doların altına ETH düşürerek satış baskısını arttırdılar. Ancak yapılan iddialara göre aşırı satım seviyesi yeni bir ralli öncesinde bir çöküş olabileceğini öne gösteriyor.

Ethereum düşüşü devam edecek mi? İşte detaylar!
Ethereum düşüşü devam edecek mi? İşte detaylar!

1.200 dolara kadar çıkması mümkün olması olan ETH’un bu seviyedeki direnci geçmesi durumunda 1.550 dolara kadar bir ralli göstermesi mümkün olduğu iddia edildi. Ethereum geçtiğimiz dönem içerisinde 4.000 dolar seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde 4.400 dolar seviyelerine kadar ulaşan ETH, sert bir düşüş sonrasında 9 hafta boyunca değer kaybetmeye devam etti. Aynı zamanda Ethereum’un madencilik gelirleri de düşmeye başladı. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.