Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Dünyanın en büyük balinaları hangi altcoinlere yöneldiler?

0 90

Altcoinlerde piyasadaki düşüşten nasibini aldı. Kripto para piyasasında cuma gününden itibaren yaşanılan düşüş kurumsal yatırımcıları ve balinaları etkilemeye başladı. Cuma günü ABD Merkez Bankası yapılan faiz artırımlarının sonucunu belirtmek için enflasyon sonuçlarını açıklaması ile birlikte piyasada derin bir düşüş başladı. Gelen anlamda bakıldığı zaman kasım ayında 1.5 trilyon dolar üzerinde olan piyasa varlıklarını an itibariyle 963,81 milyar dolara kadar gerilemiş durumda. Yatırımcılar ise yaşanılan bu düşüş sonrasında ellerindeki riski varlıkları satarak kar elde etmesi mümkün olan varlıklara yöneldiler. Piyasada genel anlamda satışlar hakim olsa da özellikle Bitcoin’de 57 milyon dolar ve Ethereum‘da 41 milyon dolarlık satışlar gerçekleşti. 

Dünyanın en büyük balinaları hangi altcoinlere yöneldiler?
Dünyanın en büyük balinaları hangi altcoinlere yöneldiler?

Balinalar hangi altcoinlere yönelmeye başladılar?

Bitcoin gün içerisinde %17 değer kaybederek 23.000 dolara kadar gelirken Ethereum ise %2,06 değer kaybederek 1201 dolardan işlem görmeye başladı. Düşüş aynı zamanda altcoinleri de derinden etkiledi. Genel anlamda bütün artık oyunlarda %25’ten fazla düşüş başladı. Ethereum balinaları ise yaşanılan bu düşüşten sonra AAVE biriktirmeye başladılar. WhaleStates, yapmış olduğu yeni bir araştırmada piyasada genel anlamda bir düşüş hakimken balinaların ellerindeki etereyim ve Bitcoin’leri çıkartarak AAVE satın almaya başladıklarını duyurdu.

İlginizi çekebilir: Ethereum 2021 Yılından Bu Yana Ilk Defa Bu Seviyelerde!

WhaleStates 24 saat içerisinde Ethereum balinaları tarafından en çok satın alınan üç kripto para birimi olan AAVE’nin 26.262 dolar değerinde yani 151 adet bu tokenden aldıklarını açıkladı. Balinaların biriktirmeye başladığı bir diğer kripto para birimi ise Compound oldu. Ethereum ağındaki balinalar fiyatlardaki düşüşten yararlanarak dipten alım fırsatını kaçırmadılar. Livepeer son 24 saat içerisinde en çok tercih edilen üçüncü altcoin oldu. Audius gelecek vadeden ve balinalar tarafından en çok satın alınan dördüncü altcoin  olarak yerini aldı.

Dünyanın en büyük balinaları hangi altcoinlere yöneldiler?
Dünyanın en büyük balinaları hangi altcoinlere yöneldiler?

Geçen hafta içerisinde Bitcoin balinaları ellerindeki Bitcoin’in satmaya başladılar. Yapılan araştırmalara göre Bitcoin balinaları 57 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bu ay içeresinde 91 milyon dolar satış gerçekleşti. Ellerindeki varlıkları satan balinalar, bu varlıkları daha fazla satın almaya başladılar.

  • USDC
  • ETH
  • AAVE
  • COMP
  • USDT
  • LPT
  • AUDIO
  • NU
  • SPEEL
  • PAXG
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.