Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Dogecoin Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor Mu?

0 54

Dünyanın en büyük meme coinlerinden  birisi olan Dogecoin yatırımcılarının  son 24 saat içerisinde artış ve azalış konusunda çekimser oldukları görülmektedir. Genel anlamda bakıldığında ayılar ve boğalar arasında eşitlik olduğu görülen piyasada konsilodasyon işaret gösterilmiş olsa da kısa vadede grafikleri incelendiği zaman düşüş eylemini hala koruduğu görülmektedir.

DOGE son 24 saat içerisinde %0,37 oranında değer kazanarak 0,6695 dolar seviyesine işlem görmeye başlamıştı. Gün içerisinde %2,35 düşüş yaşayan DOGE  0.065 dolardan işlem görüyor. DOGE için ünlü analiz sitesi yayını yapmış olduğu bir araştırma sonucunda paylaşmış olduğu veriler ile yatırımcıları sevindirdi. Yapmış olduğu araştırmalar sonucunda bu varlıkta bir yükselişin işaretinin olduğunu dile getiren ünlü analiz sitesi vadeli işlemlerde yatırımcıların  %57’sinin uzun işlem açmış durumda oldukları gözüktü.

Dogecoin Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor Mu?
Dogecoin Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor Mu?

Dogecoin Teknik Analiz!

Uzun süre belirli bir varlığın satın alma ve vadeli sistemde bırakma olarak tanımlanan bu durumda piyasa oynaklığının aşırı olmasının muhtemel olduğunu uzun işlem açan traderlerin sayısının piyasa ile ters orantılı olduğu için bu sayı artıkça piyasa eğiliminin devam etmesinin de mümkün olduğu ifade edildi. Fiyat 0.06 doların altına düşmesi durumunda ayılar bir kez daha kontrole ele geçirir ve bu varlık 0.05 dolarlık kritik seviyenin altına çekmeye çalışabilirler.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

0.05 dolardaki kritik destek seviyesinin altına düşmesi durumunda 0.04 dolar da başka bir destek noktasında yeniden ayılar ve boğalar arasında bir çekişme yaşanabilir. Öte yandan mevcut durum göz önüne alındığında bu varlığın yalnızca düşmesi değil yükselmesi de mümkün olduğu için yatırımcılar 0.08 dolar direncini geçmeye çalışmaları durumunda DOGE 0.10 seviyesine kadar ulaşabilir. En büyük meme tokenlerden birisi olan DOGE düşmeye devam ediyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından büyük bir destek gören bu varlık kısa bir sürede ralli yaşamış olsa da yeniden düşüşe geçti.

Dogecoin Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor Mu?
Dogecoin Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor Mu?

DOGE Bu Fiyattan Alınmalı Mı?

0.68 dolarda konsolidasyon sürecine devam etmekte olan bu token Bitcoin’in yaşamış olduğu kayıplar sebebiyle 0.07 doların altına kadar sarktı. Önümüzdeki hafta içerisinde uzmanlar Bitcoin’in hareketlerine bağlı olarak bu varlıkta daha fazla düşüşün muhtemel olduğunu dile getirdiler. Son 4 saatlik grafikler incelendiği zaman bu varlığın 0.065 doların altına düşeceğini 0.061 bölgesinde alıcıları bekleyeceğini gösteriyor.

Satış baskısı arttıkça dip seviyeye yaklaşan bu varlık 0.05 dolarlık ana destek noktasını kırması durumunda risk teşkil edebilir. Twitter platformunda kripto paralar hakkında yapmış olduğu yorumları ile kısa zaman tutulan ve mevcut çöküşleri bilmesi ile de dikkat çeken anonim Capo, DOGE ‘de dahil olmak üzere tüm altcoinlerde ortalama olarak %45 seviyesinde bir değer kaybı yaşanacağını vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.