Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Dogecoin Top10 listesinde yeniden yerini aldı!

0 66

Dogecoin, yeni bir yükseliş yaşayarak top 10 listesinde yeniden yerini aldı. Son dönemlerde adını sıklıkla duyurmaya başlayan lider kripto para birimlerinden birisi olan Dogecoin, 2013 yılının Aralık ayında ilk defa piyasaya sürüldü. Günümüzde yatırım ve işlem amaçlı kullanılan bu kripto para biriminin kullanımı ise yaygınlaşmaya başladı.

Eğlenceli bir ödeme sistemi olmasının yanı sıra işlem ücretlerinin olmaması ile de tercih edilen bu kripto para birimi 7 Ocak 2018 tarihinde 0,017 dolar ile zirveye ulaşmıştır. Kripto para piyasası bu hafta içerisinde büyük bir düşüş yaşamıştı. Bitcoin de başta olmak üzere pek çok diğer para birimlerinde dip seviyeler görülmüştü. Ancak haftanın ikinci yarısında ise piyasada bir toparlanma meydana geldi.

Dogecoin Top10 listesinde yeniden yerini aldı!
Dogecoin Top10 listesinde yeniden yerini aldı!

Elon Musk Twitter’ı satın aldı, Dogecoin yükseldi!

Bitcoin 24 saat içerisinde %5 değer kazanırken Ethereum, yüzde yedi değer kazanarak üç bin dolara geri döndü. Şüphesiz kripto para piyasası içerisinde en çok 24 saat içerisinde değer kazanan para birimi ise DOGE oldu.  24 saatlik süre içerisinde %30 değer kazanan Dogecoin, piyasa değerini 21,2 milyar dolara çıkardı.  

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuştu. Teklif sonucunda yönetim şirketi satmaya karar verdiğini açıkladı. Twitter hesabından diğer sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak bunu duyuran Teala’nın CEO’su Elon Musk, yapmış olduğu bu hamle ile kripto para piyasasını canlandırdı.

Dogecoin Top10 listesinde yeniden yerini aldı!
Dogecoin Top10 listesinde yeniden yerini aldı!

Dogecoin yükselemeye devam edecek mi?

Teala’nın CEO’su Elon Musk, bilindiği üzere büyük bir DOGE hayranı. Ödemeleri Dogecoin ile yapabilmenin ve yaygınlaştırma in yollarını arayan ve icraata geçiren Elon Musk, yeni bir hamle yaptı. %9,2’lik bir hisseye sahip olduğu bilinen Musk, Twitter platformunu satın aldı. 44 milyar dolar teklif eden Elon Musk, Twitter Blue abonelik hizmetleri için ödemelerin DOGE ile de yapılmasını teklif etti 

Hafta başından itibaren gibi seviyelerden işlem gören ve daha fazla düşmeye meyilli olan kripto paralar yapılan bu hamle sonrasında yükselmeye başladı. Özellikle desteklemiş olduğu DOGE, haber yayınlandığı andan itibaren 0,123 dolardan işlem görürken %38 değer kazanarak 0,17 dolardan işlem görmeye başladı. Zirve seviyesinde gelen bu miktar artışından sonra analizler daha fazla yükseleceğini öngördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.