Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Dogecoin için oldukça iddialı tahminler yapıldı!

0 82

Dogecoin gün içerisinde %10,25 oranında bir kayıp yaşayarak 0,057 dolardan işlem görmeye başladı. Kripto varlık dünyasında en çok talep gören ve Elon Musk tarafından desteklenmesi ile de dikkat çeken Dogecoin, yeni iddialar ile yatırımcılarını heyecanlandırdı. Bilindiği üzere dün akşam saatlerinde ABD Merkez Bankası enflasyonu yeniden dengelemek amacıyla faiz artırımına gittiler.

Yapılan bu toplantılar sonrasında 28 yılın ardından ilk defa ABD Merkez Bankası 75 baz puan faiz artırımına gideceklerini duyurdular. Açıklama yapıldığı andan itibaren Bitcoin’de dahil olmak üzere bütün varlıklar üzerinde olumlu bir etki gözlenmiş olsa da 23.000 dolara kadar çıkan Bitcoin borsaların açılması ile birlikte satış baskısına dayanamayıp yeniden 21.000 dolara düştü. Dogecoin’de de aynı durum devam ediyor. 

Dogecoin için oldukça iddialı tahminler yapıldı!
Dogecoin için oldukça iddialı tahminler yapıldı!

Dogecoin için inanılmaz iddialar!

Matt Wallece YouTube kanalında yapmış olduğu bir açıklamada eğer tahminleri tutmazsa yıl sonuna kadar bu varlık istenilen seviyeye ulaşmazsa kanalını kapatacağını duyurdu. YouTube Matt Wallece, 2022 yılının sonunda bu varlığın 1 dolara ulaşacağını aksi takdirde YouTube kanalını kapatacağını iddia etti. YouTube platformunda kripto varlıklar hakkında içerikleri üreten ve tahminleri ile dikkat çeken başarılı isim 2022 yılı bitmeden önce bir dolara ulaşacağını düşünüyor.

İlginizi çekebilir: FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin Yükseldi!

Yapmış olduğu bu açıklamalar sonrasında ise takipçilerinden büyük tepki toplamaya başladı. Çoğu takipçisi bu varlık için değersiz olduğunu elbet bir gün tamamen piyasadan silineceğini iddia ettiler. Genel anlamda bir hareketlenmeye bakıldığı zaman çıktığı yıl içerisinde 0.17 dolardan işlem gören ancak yaşanılan kayıplarla birlikte 0.057’ye dolara kadar düşen bu varlık için 1 dolara ulaşabilmesi demek %1,750 oranında bir kazanç elde etmesi demek. Başarılı sosyal medya fenomeni ve analistin yapmış olduğu bu tahminin tutması büyük oranda yanlış gözüküyor. 

Dogecoin için oldukça iddialı tahminler yapıldı!
DOGE için oldukça iddialı tahminler yapıldı!

Dogecoin bu seferde DeFi alanına adım attı! 

Dogecoin geliştiricileri yeni özellikleri ile bu varlığı bir üst noktaya taşımaya kararlı duruyorlar. wDOGE tokeni piyasaya sürülmüşye başlanacak. Bu sayede ağ üzerinden Defi ürünleri, NFT’ler, blockchain oyunları ve sosyal medya platformları dahi kullanılabilir hale gelecek 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.