Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Çöküşleri bilen analistten yeni Bitcoin tahminleri!

0 81

Bitcoin son 24 saat içerisinde %3,27 oranında yükseliş yaşayarak geçen hafta 17.7750 dolardan işlem görürken bu hafta 21.225 dolara kadar yükseldi. 2018 yılında ve 2021 yılında yaşanan çöküşleri bilen ünlü analist ise 2022 yılı için Bitcoin’de yeni açıklamalarda bulundu. Analist Dave the Wave, Twitter platformunda 2018 yılındaki ayı piyasasındaki hareketlilikleri ve 2021 yılındaki çöküşü daha önceden duyurduğu gibi 2022 yılı için de son iki gündür toparlanma eğilimi gösteren BTC hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Şu an çöküşte olan ve büyük zarara uğratan BTC ‘in yeni ralli tarihini de veren ünlü analist BTC ‘in 2018 yılındaki ayı piyasası ile benzer hareketler gösterdiğini açıkladı. 

Analistten yeni Bitcoin açıklamaları

Yaşanılan son çöküşlerden sonra BTC ‘deki grafikler incelendiği zaman 2018 yılı ile doğru orantılı bir şekilde gittiğini  BTC ‘in 30 bin dolardan 17.7760 dolara kadar keskin geri çekilmesinin 2018 yılındaki satış olayıyla neredeyse aynı durumda olduğunu açıkladı. Bitcoin şu an %44 oranından daha fazla değer kaybı yaşadı. Dave the Wave, BTC’nin boğalar için fırsat bölgesine işlem gördüğünü temmuz ayında yeşil bir ışık yanacağını iddia etti.

Çöküşleri bilen analistten yeni Bitcoin tahminleri!
Çöküşleri bilen analistten yeni Bitcoin tahminleri!

İlginizi çekebilir: Bitcoin Için Geri Sayım Başladı: Neler Olacak?

Google’da ise BTC öldü aramaları son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Google trendler arama terimlerine göre Bitcoin öldü araması 100 puana ulaşarak Aralık 2017 tarihinde olduğu gibi çöküşe işaret etti. Binance CEO’su yapmış olduğu açıklamada BTC öldü manşeti atıldığına göre BTC satın almalısınız çünkü BTC her zaman toparlanmayı başararak yeniden zirveye ulaşacak.

Santiment ve Glassnode Bitcoin’i harcadı!

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, yapmış olduğu yeni bir açıklamada BTC ‘in hafta sonu 17.7000 dolara kadar düşmesi sonrasında yatırımcıların büyük bir paniğe düştüğünü ve bu düşüşün geçmiş dönemde olduğu gibi büyük oranda fiyat artışlarına işaret ettiğini iddia ettiler. Çok az yatırımcı ayı piyasası döngüsünde dip fiyat tahminlerini doğru yaptı.

Çöküşleri bilen analistten yeni Bitcoin tahminleri!
Çöküşleri bilen analistten yeni Bitcoin tahminleri!

Geçen hafta sonu içerisinde 17.7700 dolara kadar düşen BTC şu an toparlanarak 21.000 dolardan işlem görmeye başladı. Piyasa analisti Capital, yapmış olduğu açıklamada BTC göstergelerinin ayı piyasasında dibe vurmasının yakın olduğunu makroekonomik şartlar sebebiyle dibin geçmiş senelere oranla daha da düşük olabileceğini açıkladı. Glassnode yapmış olduğu değerlendirmelerde son 3 gün içerisinde BTC ‘de büyük bir kayıp yaşandığını ancak uzun vadeli yatırımcıların hala endişe duymadıklarını açıkladılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.