Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Borsalardan Devasa BTC Çıkışı Yaşanıyor!

0 60

BTC rekor düzeyde borsa çıkışları gerçekleştirdi. Balinaların Bitcoini biriktirdikleri iddia edildi. Kripto para piyasası hakkında yapmış olduğu yorumlar ile tanınan Lark Davis, yapmış olduğu bir açıklamada mega balinaların BTC alımlarına başladığını duyurdu.

Bu balinalar ise bir Bitcoin ‘den daha azına sahip olan kişileri gösteriyor. Uzman analiz yapmış olduğu yorumda son fırsatlar olduğuna da dikkat çekti. Borsada ve dolaşımda yalnızca 21 milyon Bitcoin var.

Uzman analist yatırımcıların geç olmadan paylarını almaları gerektiklerini iddia etti. Borsalarda Bitcoin dengesi hala düzensiz bir şekilde ilerliyor. Ünlü Kripto analistinin paylaşımına göre neredeyse 150.000 Bitcoin borsadan ayrıldı.

Borsalardan Devasa BTC Çıkışı Yaşanıyor!
Borsalardan Devasa BTC Çıkışı Yaşanıyor!

BTC Rallisi Hangi Seviyelerde Gerçekleşecek?

Bitcoin son 24 saat içerisinde %2,63 oranında yükseliş yaşadı. 19.800 dolara kadar düşüş yaşayan Bitcoin 20.231 dolardan işlem görmektedir. Temmuz ayına girdiğimiz günden beri Bitcoin’de yatay seyir devam etmiş olsa da yukarı yönlü sıçramalar da meydana geldi. Dün akşam saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin 19.800 dolara kadar düştükten sonra yeniden boğaların desteği ile yükselmeye başladı ve 20.232 dolara kadar çıktı.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Kripto para sektöründe son günler içerisinde voletil hareketler meydana geldi. Zor bir süreçten geçen yatırımcılar ise büyük zararlar ile karşılaştı. Bitcoin kahini olarak da bilinen başarılı analist yapmış olduğu bir yorumda lider kripto para birimi olan BTC ‘in yükseleceğini açıkladı. Paylaşmış olduğu bir grafikte ilerleyen zaman dilimi içerisinde piyasanın yükseleceğini söyledi. 

Borsalardan Devasa BTC Çıkışı Yaşanıyor!
Borsalardan Devasa BTC Çıkışı Yaşanıyor!

Kripto para piyasası ABD Merkez Bankası’nın para politikası ve Çin’e bağlı gelişmeler ile baskı altında kaldı. Bugün saat 21.00’de Türkiye’de FED tutanakları açıklanacak. Ancak piyasaların FED tutanaklarını nasıl tepki göstereceğini ise zaman belirleyecek. FED tutanaklarının piyasayı nasıl etkileyeceği ise bilinmiyor. Ancak mevcut durumda BTC ‘in fiyat değişimi yaşayabileceği iddia edildi.

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC 18.800 dolar üzerinde bir toparlanma yaşadı. 20.400 doların üzerinde işlem gören Bitcoin 20.500 dolarda direnç ile karşılaştı. 20.000 dolar da sabitlenen fiyatın en yakın direnç noktası ise 20.350 dolar oldu. 20.350 dolardaki direncin kırılması durumunda BTC ancak 20.500 dolar ve 21.500 dolara doğru bir sıçrama meydana getirecek. Lider kripto para biriminde yaşanılan peş peşe düşlerin ardından yükseliş başladı. Glassnode yalnızca uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin için işlem yapmaya devam ettiğini açıkladı. Ancak açıklamada dikkat çeken bir diğer nokta ise 1000 ile 5.000 Bitcoin’e sahip olan balinaların sayısındaki artış oldu. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.