Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin’de Sert Düşüş Kapıya Dayandı Mı?

0 73

Bitcoin 20.020 dolar sınırına kadar dayandı. Gün içerisinde 1,14 oranında kayıp yaşayarak 20.020 dolar seviyelerine kadar düşen BTC’de daha sert kayıpların yaşanması mümkün gözüyle bakılıyor. 22.000 dolar seviyesinde direnç ile karşılaşan BTC ‘in yeniden 21.000 dolar seviyelerine düşmesinin ardından yatırımcılar panik satışına kapılmıştı. Daha sonrasında yaşanılan sert kayıplarla birlikte 20.000 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC ‘de boğalar büyük bir mücadele vererek BTC ‘in 20.000 dolar seviyesinin altına inmesini engellemeye çalıştılar.

Bitcoin yükselebilir mi?

En büyük kripto para birimi olan BTC kritik seviyeyi açmaya çalışsa da düşüş daha sert bir şekilde etkilemeye başladı. Bilindiği üzere lider kripto para birimi olan BTC ‘de yaşanılan düşüşler diğer altcoinleri de etkiliyor. 20.200 dolar seviyesinin altında işlem gören ve 19.000 dolarlık seviyelere kadar düşmesi mümkün gözüyle bakılan BTC transfer edildiği için kayıp yaşamaya başladı.

Bitcoin’de Sert Düşüş Kapıya Dayandı Mı?
Bitcoin’de Sert Düşüş Kapıya Dayandı Mı?

Kripto para borsalarına uzun bir süredir BTC transfer ediliyor. Madencilerin artan maliyet sebebiyle ellerindeki BTC piyasaya sürmeye başladıkları ortaya çıktı. Yaşanılan bu süreç yatırımcılar üzerinde de satış baskısı oluşturdu. Aynı zamanda yarın açıklanacak olan ABD enflasyon verisinin de yüksek olması ve doğal olarak temmuz ayında yapılacak olan FED toplantısında faiz artışının ne kadar olacağı da BTC ‘i etkileyen faktörlerden birisi oldu.

İlginizi çekebilir: Binance Balinaları Bu Altcoin İçin Savaşabilir!

Grafikler ve metrikler incelendiği zaman BTC ‘in daha da fazla düşebileceği gözüküyor. ABD enflasyon rakamlarının neredeyse çift haneye yaklaşması ile birlikte faiz politikası daha da sıkı bir şekilde işlem görmeye başlarsa kripto paralar için kısa vadede parlak bir gelecek beklemenin mümkün olmadığı görülmektedir 

Bitcoin’de Sert Düşüş Kapıya Dayandı Mı?
Bitcoin’de Sert Düşüş Kapıya Dayandı Mı?

Bitcoin’de Önemli Seviyeler Neler?

Lider kripto para birimi BTC ‘in sürekli olarak düşüş yaşaması ve neredeyse %70 oranında değer kaybetmesi ile birlikte kırmızı alan bölgesinde işlem görüyor. Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede BTC ‘in 22200 dolar ile 23.400 dolar aralığında bulunan direnç hattını test edebileceğini eğer bu seviyeyi kırmayı başarırsa 27.180 dolar ile 28.650 dolar bandına kadar çıkabileceğini duyurdular. Yapılan bu durum ve değerlendirme kesin olmamakla birlikte 22.200 dolar bandında tutunamayan BTC ‘in olası bir düşüş senaryosunda 18.700 dolar ile 17.550 dolar aralığında işlem görmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.