Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin’de korkutan düşüş devam ediyor!

0 78

Bitcoin hafta sonu içerisinde büyük bir kayıp yaşadı. 29.000 ile 31 bin dolar aralığında gezinen BTC, ABD enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından hafta sonu %9,78’den fazla kayıp yaşayarak 23.958 dolardan işlem görmeye başladı. Yalnızca BTC değil diğer kripto paralarda hafta sonu içerisinde sert düşüşler ile yatırımcılarını zarara uğrattılar. ABD enflasyonu son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşınca riskli varlıkları olan ilgi azalmış ve piyasanın dengesizliğinden dolayı varlıklar değer kaybetmeye başlamıştı.

Hafta sonu da büyük bir kayıp yaşayan piyasa 1,21 trilyon dolardan 1 trilyon dolarına kadar geriledi. BTC 30.000 dolar da destek görürken enflasyon oranının açıklanmasından sonra 23.900 dolara kadar gerileyerek %17 oranında kayıp yaşadı. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda BTC’in 2020 yılının aralık ayından bu yana ilk defa bu kadar düşük seviyelere geldiğini duyurdular.

Bitcoin'de korkutan düşüş devam ediyor!
Bitcoin’de korkutan düşüş devam ediyor!

Bitcoin’de son durum ne? 

Lider kripto para birimi olarak bilinen BTC’de hafta sonu satışların artması ile birlikte kayıplar derinleşti ve 23.900 dolara kadar geriledi. 2020 yılının sonundan bu yana en düşük seviyeye ulaşan BTC son iki günde %20 oranında yaşanılan bu düşüş piyasa değerini 500 milyar doların altına da kaydırdı. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda ABD Merkez Bankası FED’in açıklamış olduğu enflasyon oranları ve sürekli faiz artışına gitmelerinin piyasaları etkilediğini aynı zamanda DeFi piyasasında likidite sıkışıklığı nedeniyle para çekme işlemlerinin askıya alınmasının da BTC ve diğer kripto varlıkları etkilediğini açıkladılar.

İlginizi çekebilir: Ethereum 2021 Yılından Bu Yana Ilk Defa Bu Seviyelerde!

14 Haziran tarihinde ABD Merkez Bankası FED yeniden ekonomik olayları tartışmak için bir araya gelecek aynı zamanda faiz oranlarının ne kadar arttırılacağına da karar verilecek. BTC ‘in yapılacak olan bu karar açıklamasından sonra yeniden düşüş yaşaması yatırımcıları bir hayli korkutuyor.

Bitcoin adeta kan kaybediyor! BTC satışları derinleşti

BTC ‘de ki düşüş son saatlerde yeniden hızlanmaya başlaması ile birlikte hafta sonu 24.900 dolara kadar düşen BTC ‘in hafta başında 23.900 dolardan işlem görmesi BTC ‘de yeni dip seviyelerinin ulaşacağını gösterdi. Son 24 saat içerisinde lider kripto para birimi BTC’de %10 düşüş görülürken Ethereum ve diğer kripto varlıklarda ise yüzde 15’ten fazla kayıp yaşandı. Son 24 saat içerisindeki piyasadaki likit oranları hesaplandığı zaman 820 milyon dolarlık pozisyonun likit edildiği özellikle bu pozisyonlar içerisinde 335 milyon doların BTC ‘e ait olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin'de korkutan düşüş devam ediyor!
Bitcoin’de korkutan düşüş devam ediyor!

310 milyon dolarlık pozisyon Ethereum tarafından likit edilmişken geriye kalan varlıklarda da aynı durum söz konusu. CoinGlass yapmış olduğu bir araştırmada 24 saat içerisinde 235 yatırımcının bütün yatırımlarını kaybettiğini açıkladı. Justin Bennet, Twitter platformunda yapmış olduğu bir açıklamada BTC ve altcoin’lerin daha fazla düşeceğine dikkat çekti. Başarılı analist yapmış olduğu açıklamada BTC ‘in %15’ten daha fazla değer kaybedeceğini altcoinlerin ise %22,5 ile %30 oranlarında kayıplar ile düşüşlerin daha da derinleşeceğini açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.