Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin’de Düşüşleri Bilen Analistten Yeni Açıklama!

0 59

Bitcoin için hafta sonu kapanışı büyük önem arz ediyordu. Son 24 saat içerisinde %0,32 oranında değer kazanan BTC 21.297 dolardan işlem görmeye başladı. Ethereum gün içerisinde %1,74 oranında değer kazanarak 1.227 dolardan işlem görürken piyasanın genelinde pozitiflik hakimdi. Özellikle metaverse altcoinlerine olan ilgi ise artmaya başladı.

2021 yılının Mayıs ayında BTC ‘de yaşanılan çöküşü bilen ve yapmış olduğu tahminlerin tutması ile de yakından takip edilen kripto para analisti, Dave the Wave BTC ‘in önümüzdeki yıllarda katlanarak yükseleceğini ve kısa vadeli bir fiyat hedefi de paylaşacağını duyurmuştu. BTC ‘de yaşanılan çöküşleri bilen analistten Twitter platformunda yeni yapmış olduğu açıklama ile BTC ‘in 4 yıl içinde potansiyel olarak %1100 oranın da bir yükseliş kaydedeceğini açıkladı.

Bitcoin’de Düşüşleri Bilen Analistten Yeni Açıklama!
BTC’de Düşüşleri Bilen Analistten Yeni Açıklama!

Başarılı ismini paylaşmış olduğu veriler incelendiği zaman 2026 yılına kadar BTC ‘in bir ralli ile 260.000 dolara kadar çıkabileceği görülüyor. Kripto para dünyasında yapmış olduğu yorumlar ile değer gören bu anonim analist 2021 yılının Mayıs ayında yaşanılacak olan çöküşü tahmin etmiş aynı zamanda bu yılda BTC ‘de bir teslimiyet durumu olacağını ve BTC ‘in 25.000 dolardan daha da aşağıya gerileyebileceğini duyurmuştu. Uzun vadede 260.000 dolara çıkması beklenilen Bitcoin için kısa vadede de bir açıklamada bulunan bu analist BTC ‘in kısa vadede 25.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti.

İlginizi çekebilir: SEC Ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!

Bitcoin Yatırımcıları Artık Daha Temkinli Davranıyor!

Lider kripto para birimi BTC yatırımcıları artık Bitcoin alıp satmakta daha temkinli yaklaşmaya başladılar. 2020 ile 2021 yılları arasında eşsiz bir boğa sezonu yaşayan ve tarihin en yüksek seviyesi olan 69.000’a kadar yükselen BTC ‘in zirveye ulaştığı günden sonraki çöküşü çok sert oldu.

Pek çok yatırımcı ve analist BTC ‘in zirveye ulaştığı dönem içerisinde Büyük umutlar besleyerek BTC ‘in 100 bin dolara ulaşabileceğini düşünmüş olsa da yatırımcıları yarı yolda bir rakam bitcoin’in 20.000 dolar seviyelerinden de aşağıya düşmesi büyük paniğe neden oldu.

Bitcoin’de Düşüşleri Bilen Analistten Yeni Açıklama!
Bitcoin’de Düşüşleri Bilen Analistten Yeni Açıklama!

Yapılan araştırmada yıl içerisinde 17.750 dolara kadar düşen BTC ‘de korku ve açgözlülük endeksinin 92 puana kadar ulaştığı görüldü. Bitcoin en yüksek seviyesi olan 69.000’a ulaştığı dönem içerisinde dahi korkmadan yatırım yapan kişilerin 20.000 dolara düştüğünde Bitcoin satın almaktan korkması piyasanın ne kadar büyük bir kayıp yaşadığını da ortaya koyuyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.