Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin’de dip sinyalleri piyasayı salladı!

0 206

Bitcoin gün içerisinde %0,38 düşüş yaşayarak 30.159 dolardan işlem görmeye başladı. BTC dün gece saatlerinde 30.652 dolara kadar çıkış gösterdi ancak bu çıkışın arkasında destek bulamayarak tekrar düşüş yaşamaya başladı. Bitcoin’in ayı piyasasında olduğu biliniyor. Kripto para piyasasında yapılan analizler ve tahminler genel olarak geçmişte yaşanılan çıkış ve inişlere bağlı olarak değişmektedir.

Analiz yöntemleri incelendiği zaman geçmişteki grafikler ile benzer çizgiler gösterdiği öngörülen BTC’nin 2014 yılı ve 2018 yılındaki düşüşleri ile hemen hemen aynı oranlarda kayıplar yaşadığı tahmin ediliyor. BTC grafiklerine  genel anlamda bakıldığında boğa sezonunun arkasında bir dip oluşturma grafikleri sıklıkla meydana gelmektedir.

Bitcoin'de dip sinyalleri piyasayı salladı!
Bitcoin’de dip sinyalleri piyasayı salladı!

BTC boğa sezonuna girdikten sonra mutlak ve mutlak %50 üzerinde bir değer kaybı yaşamaktadır. BTC’in dibe ulaşmış olduğu ya da dibe ulaşmaya çok yakın olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Bazı uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda BTC’in yeni bir dip seviyesine ulaşacağını Bu yüzden düşüşün yakın olduğundan bahsederken bazı uzmanlar ise 30 bin dolar seviyesinde tutunmaya çalışan BTC’in yükseliş aşamasına geçmek üzere olduğunu iddia ediyorlar.

Bitcoin için uzmanlar ve yatırımcılar umudunu kaybediyor!

Kasım 2021 tarihinde 69.000 seviyelerine çıkan BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 33 bin dolar seviyelerine kadar gerilemiş 2022 yılında Mart ayında ise 48.000 çıkması ile yatırımcılarını ümitlendirmişti. Ancak aradan geçen 7 haftaya rağmen BTC ilk kez üst üste bu kadar kayıp verdi. Bazı uzmanlar 28.000 ile 31 bin dolar aralığının önemli bir destek bölgesi olduğunu savunurken bazı uzmanlar ise 30 bin doların psikolojik destek olduğunu savunuyor.

Bitcoin'de dip sinyalleri piyasayı salladı!
Bitcoin’de dip sinyalleri piyasayı salladı!

İlginizi çekebilir: LUNA Çökünce Terra’nın Kurucusu Do Kwon Harekete Geçti!

Robert Kiyosaki Twitter’da paylaşmış olduğu bir gönderi ile BTC’in geleceğini hala parlak gördüğünü ancak dip seviyelere ulaşmadan yeniden yükselemeyeceğini açıkladı. BTC karşıtı olan Peter Schiff paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde BTC’in mevcut durumda desteğe bu kadar iyi ve yakın olduğunu ancak yaşanılan bu çırpınışların yatırımcıları cezbetmek için bir tuzak olduğunu açıkladı.

Bitcoin’in bu kadar iyi dayanmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Ama kendinizden emin olmayın HOLD’lar. Piyasa yatırımcılara dibi satın almak için asla bu kadar zaman vermez. Bunun bir sonraki büyük düşüşten önce mümkün olduğunca çok sayıda alıcıyı cezbetmek için bir boğa tuzağı olması çok daha olasıdır.


BTC karşıtı olan Peter yapmış olduğu Bu açıklamadan önce 30.000 dolar destek seviyesini kaybeden bitcoin’in bu durumda 10.000 dolar seviyelerine kadar ineceğinden de bahsetmişti. Bitcoin’in tarafını tutanlar gün geçtikçe azalmaya devam ediyor. Bloomberg analistleri yapmış oldukları bir paylaşımda BTC’in geçen hafta içerisine düşmüş olduğu 26.900 doların dip seviyesi olmadığını yeni bir düşüşün geleceğini iddia ettiler. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.