Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin’de ayı sezonu ne zaman sona erecek?

0 233

Bitcoin piyasasında yaşanılan fiyat hareketlilikleri gün geçtikçe değişiklik göstermeye devam ediyor. Merkezsiz sistem olmalarına rağmen kripto para piyasası ABD dolarından etkilenmektedir. ABD Merkez Bankası FED yaşanılan enflasyon krizini çözebilmek için 2022 yılı içerisinde altı defa faiz artırımına gideceğini açıklamıştı.

ABD Merkez Bankası geçtiğimiz haftalar içerisinde yapmış olduğu açıklamalarda enflasyon oranının 8,3 olduğunu açıkladı. Kripto piyasası ve yatırımcıların ümit ettiği oran ise 8,1 olunca beklenilenden fazla açıklanan enflasyon oranı piyasayı derinden etkileyerek çöküşe neden oldu. Terra (LUNA) neredeyse sıfıra yaklaşırken, Bitcoin ise yazı yazıldığı esnada 29.614 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin'de ayı sezonu ne zaman sona erecek?
BTC’de ayı sezonu ne zaman sona erecek?

Bitcoin’de son durum ne?

BTC 30,000 dolar seviyelerinde destek bulmaya çalışırken bu hafta içerisinde birçok kez 30 bin dolar bandından 29 bin dolara kadar düşüş yaşadı. Uzmanlar Bitcoin’in 30 bin doların altına yatar hareketlerine devam ettiğini ayı sezonunun devam ettiğini ancak boğa sezonu ne zaman geleceğinin belli olmadığı da dikkat çekti.

Geçmiş dönemdeki grafikleri incelendiği zaman Bitcoin’de yaşanılan boğa sezonlarında boğa sezonu bitiminde BTC piyasasında %60 ile %80 oranlarında bir düşüş yaşandığı ortaya çıktı. Bitcoin’de yaşanılan uzun vadeli bir yatırımda yüksek tepe ve yüksek tip noktalarını koruduğu için yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen varlıklardan birisidir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin için El Salvador, 44 ülke ile görüşmeler başlatacak!

Yaşanılan en kötü senaryoda dahi BTC 18.800 dolar ve 20.000 dolar bandında boğalar tarafından korunduğu için bu seviyelerin altına inmemektedir. 2021 yılında yaşanılan boğa zirvesinden sonra bizim aile %72 oranında bir düşüş yaşandı ancak önceki senelerdeki boğaz sezonlarını bakıldığı zaman bu oranın makul olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin'de ayı sezonu ne zaman sona erecek?
Bitcoin’de ayı sezonu ne zaman sona erecek?

ABD açıklamış olduğu veriler ve aldığı kararlarla küresel piyasalara yön verdiği için açıklamış olduğu her karar sonrasında Kripto dünyası da açıklamalardan nasibini almaktadır. ABD işsizlik oranlarını açıkladıktan sonra BTC ve diğer kripto borsalar da kötü bir etkilenme bekleniyor. 19 Mayıs tarihinde açılışı 28.715 dolar seviyelerinde gerçekleştiren BTC %2 civarında bir yükselişi yaşayarak 29.500 dolar civarlarına yaklaşmıştır. 

 Geçtiğimiz hafta içerisinde Terra ekosistemine ait olan LUNA piyasada düşük hacimli hareketler devam ediyor. BTC haftalık açılışından itibaren %7 üzerinde bir kayıp yaşadı. 28.650 dolar civarında destek veren BTC uzmanlar tarafından değerlendirildiğinde 31.900 dolar seviyesini önemli kritik bir model de BTC’nin destek aldığı takdirde yükselebileceği de açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.