Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyelerde geziniyor!

0 160

Bitcoin yükseliş trendi içerisinde kritik seviyelerde gezinmeye devam ediyor. Yazı yazıldığı esnada grafikler 29.208 dolardan işlem görmeye başladı. ABD Merkez Bankası FED, faiz artırım kararını açıkladıktan sonra enflasyon sonuçları ile birlikte kripto para piyasası derinden etkilendi ve büyük bir çöküş yaşandı. Yaşanılan çöküşün ardından sabit coinlerin UST grafikleri sabit olan bir dolardan aşağı düşerek 0,13’e kadar düşünce Terra ekosistemine ait olan LUNA 64 dolardan 0.02 dolara kadar düştü.

Bundan sonra 26.700 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC bu seviyelerde dip yaşayarak yatırımcıların hayal kırıklığına uğrattı. Bazı uzmanlar yaşanılan bu çöküşün dipten alım fırsatı olduğunu vurgulayarak 26 bin dolardan işlem gören Bitcoin’i ilerleyen dönem içerisinde 100.000 dolara kadar çıkabileceğini öngördüler. Yatırımcılar tavsiyeleri uyarak 26 bin dolardan dipten alım fırsatını gerçekleştirdiğinde BTC 31 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyelerde geziniyor!
Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyelerde geziniyor!

Bitcoin yükseliş trendine çok yakın!

BTC göstergeleri yazı yazıldığı esnada 29.208 dolardan işlem görmektedir. Gün içerisinde %0,18 yükseliş yaşayan BTC, sabah saatlerinde 28.930 dolara kadar düşüş yaşadı. 2020 yılının nisan ayında 48.000 dolar ile yılın en yüksek seviyelerine ulaşan BTC, buy aralıktan sonra sürekli düşüş yaşayarak 26.700 dolara kadar geriledi.

Ancak 7 hafta üst üste BTC ‘de kayıplı kapanışlar yaşandı. 30.000 seviyelerinde destek görmeye çalışan BTC ‘in 29.000 dolar da dirençle karşılaştı görülüyor. ABD ekonomisinin yapmış olduğu değişiklikler ve faiz arttırma kararları kripto para piyasasında satış baskısını arttırmaya devam etti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’de dip sinyalleri piyasayı salladı!

28.650 dolar seviyelerine kadar düşebileceği düşünülen BTC ‘in bu seviyelerin altına işlem görmeye başladığı takdirde dip seviyesi olan 26.750 dolara kadar düşebileceği de iddia ediliyor. $30.000 destek noktasında BTC tutunabilirse ikili dip formasyonu oluşup BTC ‘in güçlü bir yükseliş trendi ile tekrardan lider Kripto para birimi olacağı iddia edildi.

Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyelerde geziniyor!
Bitcoin yükseliş trendi için kritik seviyelerde geziniyor!

2021 yılının Aralık ayında 69.000 seviyelerinde gezinen BTC 2022 yılına girdiğimiz günden itibaren kayıplar vermeye devam etmiş %60’tan fazla değer kaybı yaşamıştır. Uzun bir süredir 29 bin dolar ile 31 bin dolar aralıklarında gidip gelen fiyat hareketlerine sahip olan BTC 24 saat içerisinde %2,72 değer kaybederek piyasa değerini 560 milyar dolara endekslemiştir. Teknik göstergelerin zayıf olduğu iddia edilse de BTC ‘in uzun bir süre yükselişten uzak olduğu ve 30 bin dolar destek noktasını geçtiği takdirde bir şansın olabileceği düşünülüyor. Hem yazar hem finansçı olan Robert BTC için yakın zamanda bir yükselişin mümkün olmadığını uzun vadede bir Yükseliş beklediklerini ancak BTC ‘in bu yükselişi gerçekleştirebilmesi için dibi görmesi gerektiğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.