Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin yeni bir dip hazırlığı mı yapıyor?

0 80

Bitcoin, ABD enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra düşüş yaşamaya başladı. Dün akşam saatlerinden bu yana düşüş yaşamaya devam eden Bitcoin, gün içerisinde %0,35 oranında bir kayıp yaşayarak 28.960 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ABD yaşamış olduğu enflasyon sorunların neticesinde faiz arttırma kararına gitmişti. Faiz arttırma kararlarından sonra uygulanan politikanın nasıl etki ettiğini görmek için enflasyon sonuçları açıklandı.

Bilindiği üzere daha önceden de yapılan bu işlemler kripto para piyasasını özellikle de BTC’i derinden sarsmıştı. Yıllık enflasyon beklenenin üzerinde çıkarak 8,6 ile piyasayı sallamaya başladı. Piyasa tarafından 8,3 enflasyon oranı beklenirken %8,6 çıkması BTC’de sert hareketler ile aşağı yönlü düşüşü tetikleyerek 28.900 dolara kadar bir düşüş gözüktü. Uzmanlar yapmış oldukları açıklamada enflasyon verilerinin bu şekilde devam etmesi durumunda ABD Merkez Bankası FED’in yeniden faiz artırımına gideceğini hatta bu faiz arttırımlarının 75 baz puana kadar yükselebileceğini bu da piyasada büyük bir satış baskısına neden olacağını açıklamışlardı. 

Bitcoin yeni bir dip hazırlığı mı yapıyor?

Bitcoin durmadan yükselebilir!

Kripto para piyasasında yapmış olduğu yorumlar ve tahminler ile bilinen BTC ‘e fısıldayan adam yeni bir öngörü ile piyasanın karşısına çıktı. Kripto piyasasında devam eden kripto kışı ve ardından ABD enflasyon verileri piyasanın altını üstüne getirmeyi başardı. Popüler kripto para analisti yapmış olduğu açıklamada BTC için dibin yakın olduğunu pek çok insanın yaşanılacak bu dipten sonra mevcut durumdan yararlanarak dipten alım fırsatını kaçırmayacaklarını belirtti.

İlginizi çekebilir: Bu Altcoinlerde %30 Yükseliş Bekleniyor!

Bilindiği üzere BTC ‘de dip görüldükten sonra büyük bir ralli hareketinin başlaması mümkün gözüküyor. İnsanların bu ralliyi göz ardı etmeyeceklerini dipten alım fırsatı ile birlikte önde gelen bu varlık için bir boğa koşusunun yaşanacağını dile getirdi.  DeVere Group’un CEO’su Nigel Green, aynı zamanda açıklanan enflasyon verilerinin BTC arzına herhangi bir etki etmeyeceğini insanların yeniden yükselen enflasyonla birlikte varlıklarını korumak için BTC satın almaya başlayacaklarını iddia etti.

Bitcoin yeni bir dip hazırlığı mı yapıyor?
Bitcoin yeni bir dip hazırlığı mı yapıyor?

DeVere Group’un CEO’su Nigel Green daha önce yapmış olduğu bir açıklamada Rusya ve Ukrayna Savaşı’nın BTC ‘de 50.000 dolara kadar çıkmasına neden olabileceğini vurgulamıştı. Başarılı isim yapmış olduğu bu tahmin 29 Mart tarihinde BTC ‘in 48.000 ulaşması ile doğrulanmıştı. 2021 yılının nisan ayında BTC ‘in bu yıl içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını iddia eden DeVere Group’un CEO’su Nigel Green, bu iddiasında da yanılmamış BTC 2021 yılının Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları görmüştü. Başarılı ismin daha önceki tahminlerinin doğru çıkması ile birlikte Bitcoin için yeniden yapmış olduğu bu tahminler umut verici olarak değerlendirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.