Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin ve Üç Altcoin İçin Yeni Tahminler Yapıldı!

0 70

Bitcoin’de haftalık kapanışa saatler kaldı. Gün içerisinde 0,72 oranında değer kaybı yaşayan BTC 19.085 dolardan işlem görürken sabah saatlerinde 18.750 dolara kadar inmişti. Mevcut durumda yaşanılan çöküşleri bilen ünlü analist BTC ve 3 altcoin için yeni fiyat hedeflerini de geçtiğimiz günlerde paylaştı.

Piyasada yaşanılan son düşüşleri doğru tahmin etmesiyle iyice takip edilmeye başlanılan Capo kullanıcı adıyla da bilinen analist, Mart ayında kripto para birimlerinin bazıları için %50 oranında kayıp yaşanacağını duyurmuştu. Twitter platformunda geniş kitleler tarafından takip edilen ünlü analist bu sefer de Bitcoin, Ethereum, Cardona ve Solana için yeni değerlendirmelerde bulundu.

Ünlü analist 17 Haziran tarihinde Twitter platformunda BTC ve Ethereum için kritik seviyelerde tahminlerde bulunmuş BTC ‘in 20.000 dolardaki destek noktasını kaybetmesinin ardından derin bir düşüşün içerisine alacağını Ethereum ise 1000 dolardaki seviyesini kaybettikten sonra karamsar bir tablo çizeceğini ve gerileme de devam ederek 700 ile 800 dolar aralığında işlem göreceğini belirtmişti.

Bitcoin ve Üç Altcoin İçin Yeni Tahminler Yapıldı!
Bitcoin ve Üç Altcoin İçin Yeni Tahminler Yapıldı!

BTC hala toparlanma belirtileri göstermezken uzmanlar hala BTC ‘in kısa vadede kayıplara devam edeceğini iddia etmişlerdi. FED başkanı enflasyon düşürmek amacıyla faiz oranlarını arttırma taahhütünü yenileyince yüksek faiz oranları ile enflasyonun yarattığı risklerden endişe duyan FED başkanı ilerleyen günlerde yeniden bir faiz için toplantı düzenleyeceklerinden bahsetmişti.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

ABD Merkez Bankası’nın bu şekilde faiz artırımlarına gitmesinin ardından piyasanın hala toparlanmaması normal bir durum olarak değerlendiriliyor. Dünyanın dört bir yanından Merkez bankaları artan enflasyon sebebiyle faiz artışlarına gitmeye başlamışlardı. Bu tür faiz artırımları ve enflasyon yükselmeleri ise BTC ‘de dahil olmak üzere bütün varlıklarda satış baskısı yarattığı için değer kaybına neden oluyor.

Bitcoin ve Üç Altcoin İçin Yeni Tahminler Yapıldı!
Bitcoin ve Üç Altcoin İçin Yeni Tahminler Yapıldı!

Mevcut Çöküşleri Bilen Analist Bitcoin ve Altcoinler İçin Yeni Tahminler Yaptı!

Kripto para piyasasında yaşanılan değişiklikleri bildiren ve tahminleri ile ileriye yönelik yatırımcılara da destek olan Twitter’da geniş kitleler tarafından takip edilen Capo kullanıcı adı ile bilinen analist, Bitcoin, Ethereum, Cardona ve Solana için yeni bir değerlendirmede bulundu.

Başarılı isim BTC ‘de 15.800 ile 16.200 dolar aralığında tahminde bulunurken Ethereum da ise 650 ile 750 dolar aralığında fiyat seviyelerin değişebileceğini duyurdu. Cardano için 0,29 ile 0,32 dolar seviyelerinde bir ivme kaydedeceğini doğrulayan başarılı analiz Solona da 18 ile 20 dolar seviyelerini çıkabileceğini iddia etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.