Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Neden Tekrardan Düştü?

0 40

Bitcoin son 24 saat içerisinde %1,70 oranında kayıp verdi. Lider kripto para birimi BTC 22.054 dolardan işlem görmeye başladı. Yeni haftanın başlangıcı ile birlikte yükselişe geçen BTC yükselişi sürdüremedi. Lider altcoin Ethereum 3 hafta içerisinde %40’tan fazla değer artışı ile yeni bir boğa rallisinin habercisi olmuştu.

Bitcoin Düşüşünün Arkasında Ki Gerçek Ne?

Yeni haftanın başlangıcında yükselişe geçen Bitcoin son saatlerde ise kritik bölgelerde işlem görmeye başladı. Aynı zamanda uzmanlar BTC ‘de 22 bin dolar ile 22.500 dolar aralıklarının kritik direnç noktaları olduğunu açıkladılar. 200 haftalık hareketli ortalama grafikleri incelendiğinde 22.700 dolar üzerinde haftalık kapanışlar yapması gerekmektedir. Ancak BTC bu direnç noktasının üzerine çıkamadığı her durumda satış baskısı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bitcoin Neden Tekrardan Düştü?
Bitcoin Neden Tekrardan Düştü?

22.700 dolar direncinden düşüş yaşayan Bitcoin 21.800 dolar bandına kadar %4’lük bir düşüş yaşadı. Veri sağlayıcısı olan WhaleArt yapmış olduğu yeni bir açıklamada BTC ‘in baskılanması için herhangi bir sebep olmadığını açıkladı. BTC n kritik direnç seviyelerine ulaştığında ayılar piyasayı yeniden hakimiyeti ele geçirebilmek için satış baskısına maruz bıraktılar. Geçmiş dönemlerde de ayılar hakimiyeti kaybetmemek için borsalara 10 binden fazla BTC aktardılar.

BTC Düşüşü Devam Edecek Mi?

22.300 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin’in yeniden düşüş yaşaması için ayılar borsaya tek seferde 3.400 Bitcoin sattı. Altcoin 2022 yılının ilk yarısında büyük kayıplara yol açtı. Özellikle Haziran ayı ise en yıkıcı aylardan birisi oldu. 22 bin dolar üzerinden alıcı bulmaya başladı. BTC n’in toplam piyasa değeri ise mayıs ayındaki satıştan sonra 500 milyar dolar kadar düştü. Kripto para piyasaları ise yaşanılan düşüşle birlikte 1 trilyon doların altında işlem gördü. Altcoinler ise ciddi miktarda erime yaşadı. Yükselmesi ile birlikte lider kripto para birimi BTC n’de yükselişi hızlandırdı.

Bitcoin Neden Tekrardan Düştü?
Bitcoin Neden Tekrardan Düştü?

Bitcoin tam bir ay sonra zirve yaptı ve 22.700 dolar seviyelerine kadar çıktı. BTC ‘in ticaret hacminde de uzun bir süre sonra yükseliş görüldü. BTC uzun zaman sonra yeni bir tepe noktasına ulaştı. 2022 yılında BTC n 2 büyük yıkım olayından zor kurtuldu. BTC son 7 gün içerisinde %10 değer kazandı. BTC n uzun süre 19 bin dolar bandında tutunduktan sonra yeni haftaya büyük bir atak ile başladı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’in Yükselmesi İçin Hangi Seviyeyi Kırması Gerekiyor?

Yeni haftada 22 bin dolar üzerine kadar çıkan Bitcoin 22.795 dolar da büyük direnç ile karşılaştı. Yaşanılan satış baskıları nedeniyle düşüşe geçen BTCin fiyatı bir miktar aşağı çekildi. Ancak yatırımcılar arasında ise panik dalgası başladı. Aynı zamanda 2022’deki büyük çöküş tahmin eden analiz Twitter platformunda yeni bir paylaşımda bulundu. Göstergelerin düşüş eyleminde olduğunu açıklayan başarılı analist ralli’nin geçici olduğunu savundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.