Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

El Salvador başkanı Bitcoin için çarpıcı açıklamalarda bulundu!

0 54

Bitcoin fiyatı için El Salvador başkanı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lider kripto para birimlerinden olan Bitcoin 39 bin doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i destekleyen ünlü isimlerden birisidir. Yakın bir Bitcoin takipçisi olan El Salvador başkanı 100 bin dolarlık Bitcoin tahminini yeniden destekledi.

Bitcoin piyasası geçtiğimiz hafta içerisinde 46 bin dolara kadar yükseliş yaşamış ve yatırımcılarını sevindirmişti. Ancak hafta sonu içerisinde büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin piyasası %9’luk kayıp yaşayarak 38.000 dolara kadar geriledi. 38 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın Twitter platformunu satın alması ile birlikte toparlanmaya başladı.

El Salvador başkanı Nayip Bukele 2022 yılına gireceğimiz şu günlerde Bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşacağını ve ülkelerin yasal olarak Bitcoin daha fazla kabul edeceğini açıklamıştı. Çoğu analist El Salvador başkanın yapmış olduğu bu açıklamanın bu yıl içerisinde gerçekleşmeyeceğini Bitcoin in 100 bin dolar seviyesine ulaşabilmesi için en az iki yılı olduğunu duyurdu.

El Salvador başkanı Bitcoin için çarpıcı açıklamalarda bulundu!
El Salvador başkanı Bitcoin için çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Bitcoin fiyatı ne zaman yükselecek?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta içerisinde 46 bin dolara dayandıktan sonra analistler eğer bu destek noktası mı geçerse Bitcoin fiyatının 60 bin dolara kadar uğrayacağını ön görmüşlerdi. Ancak yaşanılan gerçekleşmedi ve Bitcoin destek noktasının altında kalarak %9’luk bir kayıp yaşadı. Hafta sonunda büyük bir kayıp yaşayan Bitcoin piyasası 38.000 dolara kadar gerileyince yatırımcılar tedirgin oldu.

Ancak yazı yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı 39.944 dolardan işlem görerek 24 saat içerisinde piyasa değerinin yüzde 1,91 oranında arttırdı. Analistler yapmış oldukları açıklamalarda lider kripto para birimi olan Bitcoin 2 ayın ardından ilk kez yükseliş sinyalleri verdiğini açıkladılar. 2018 yılı ile benzer grafikler çizdiği açıklanan piyasanın ardından analistler BTC fiyatında daha yüksek seviyelerinde görülebileceğini açıkladılar.

El Salvador başkanı Bitcoin için çarpıcı açıklamalarda bulundu!
El Salvador başkanı Bitcoin için çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Bitcoin madencileri rekor kırdı!

Bitcoin madencileri yeni bir rekora imza attı! Yazı yazıldığı esnada açıklanan veriler doğrultusunda Bitcoin madenciliği yaşanılan zorluklara rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Bitcoin hash rate oranı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29,79 trilyon seviyesine ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.