Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin haftaya yükselişle başladı! BTC fiyat analizi!

0 84

Bitcoin yeni haftaya yükseliş ile başladı. Son 24 saat içerisinde %4,53 oranında yükseliş yaşayan Bitcoin 31.252 dolardan işlem görüyor. BTC pazartesi sabahına yükseliş ile başlarken kripto para piyasasında yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanacak. Gün içerisinde ABD Kongresi ve Temsilciler Meclisinde kripto paralar ve fidye yazılım konuları konuşulması için komisyon toplantısı yapılması bekleniyor. Bilindiği üzere ABD Merkez Bankası FED 2021 yılında enflasyon oranlarının yüksek gelmesi ile birlikte 2022 yılı içerisinde 6 kez faiz artırımına gideceklerini duyurmuşlardı.

Yapmış olduğu faiz artırım kararlarından sonra kripto para piyasasında genel anlamda bir düşüş yaşanmış olsa da önümüzdeki günlerde 15 Haziran günü içerisinde ABD Merkez Bankası FED yeni bir faiz kararını açıklayacak.

Bitcoin haftaya yükselişle başladı! BTC fiyat analizi!
Bitcoin haftaya yükselişle başladı! BTC fiyat analizi!

Bitcoin madencileri de BTC satmaya başladılar!

Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda 15 Haziran günü açıklanacak olan Temmuz ayı için faiz artırma kararının 25 baz puan olması beklentilerini taşıyorlar. Cuma günü için ise enflasyon verilerinin açıklanması bekleniyor. Bütün piyasaları derinden etkileyecek bu açıklama saat 15.30 sularında yapılması hedeflendi. Çıkacak olan enflasyon sonucu ise bir sonraki ABD Merkez Bankası’nın faiz kararını da etkileyecek.

İlginizi çekebilir: LUNA 2.0 Piyasaya Sürüldü! LUNA Yükselebilir Mi?

Kripto para piyasası yaşanılan çöküşten sonra yeni bir toparlanma aşamasında olduğu düşünülmüş olsa da BTC’de hala ayı piyasası hüküm sürmeye devam ediyor. Kripto para piyasası yaşanılan çöküş sürecinde %60’tan fazla değer kaybederek 3.07 trilyon dolardan 1,23 trilyon dolara kadar düşüş yaşadı. BTC ve Ethereum değerlerinin %60’ını kaybederken diğer alt coinler ise değerlerinin %80’ini kaybetti.

Bitcoin haftaya yükselişle başladı! BTC fiyat analizi!
Bitcoin haftaya yükselişle başladı! BTC fiyat analizi!

Analitik firması Intotheblock yapmış olduğu açıklamalarda geçmiş dönem içerisinde yaşanılan ayı piyasalarına göre bu dönem yaşanılan ayı piyasasının bu kadar sert geçmeyeceğini geçmiş dönem ile bu piyasa arasında fark olabileceğini de açıkladı. Geçen sene kasım ayında rekor seviyeye ulaşan BTC %60’tan fazla değer kaybetmesi ile birlikte çoğu yatırımcı ellerindeki varlıkları satmaya başlamıştı.

Bu olumsuzluklara ise bir yeni olumsuzluk etkilenerek BTC madencilerinin artan maliyetlerden etkilendikleri için zararlarını karşılayabilmek adına biriktirmiş oldukları Bitcoin’i satmaya başladıkları öne sürüldü. Madenciler mayıs ayından bu yana borsalara yaklaşık 195.633 BTC transferi yapmışlardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.