Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin ABD enflasyon verisinden nasıl etkilenecek?

0 59

Bitcoin hala destek noktasının üstünde bir hareket gösteremedi. Gün içerisinde sürekli iniş çıkışlar ile yatırımcıları korkutan Bitcoin yazı yazıldığı esnada %0,60 oranında bir düşüş yaşayarak 29.995 dolardan işlem görmeye başladı. BTC fiyatı 31.000 dolar ile 29 .000 dolar aralığında sıkışmış durumda.

Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda BTC ‘in kısa vadede simetrik üçgen formasyonu oluşturduğunu eğer bu üçgenin alt kanadında konumlanan Bitcoin’in destek noktasını kaybederse yeni bir düşüş trendinin başlayacağını destek noktasının üstünde bir hareket göstermesi durumunda ise yeni bir ralli ile yukarı yönlü bir kırılmanın meydana gelebileceğini açıkladılar.

Bitcoin için gelecek ne olacak?

30.600 dolardaki direnç noktasının kırılması ile birlikte BTC ‘in 31.500 dolar seviyelerine ulaşacağı tahmin ediliyor. Kripto para piyasasında lider konumda görülen Bitcoin’in 31.500 dolar seviyelerinde kapanış yapması durumunda 34.000 seviyelerine kadar çıkması beklenmektedir. Uzman kripto para analizlerinin dikkat ettiği bir diğer nokta ise varlıklardan meydana gelen satış baskısının artması ile birlikte BTC ‘deki baskılar artarsa 29.200 dolar noktasına geri dönebileceği oldu. 

Bitcoin ABD enflasyon verisinden nasıl etkilenecek?
Bitcoin ABD enflasyon verisinden nasıl etkilenecek?

Fundstrat Global Advisors’ın yöneticisi ve kurucu ortağı olan Tom Lee, yapmış olduğu açıklamada BTC ‘in şu an beklenenden iyi bir durumda olduğunu kripto varlıklarda kripto para kışının çoktan başladığını açıkladı. 2018 yılında BTC fiyatlarında %90’dan fazla bir düşüş olduğuna da dikkat çeken başarılı isim o zamana göre BTC ‘in yalnızca %50 değer kaybettiğini bu durumun çok da büyütülecek bir durum olmadığına dikkat çekti.

İlginizi çekebilir: Bu Altcoinlerde %30 Yükseliş Bekleniyor!

Bitcoin balinaları duruma el attılar!

BTC ‘in sürekli olarak aşağı ve yukarı yönlü hareketleri aynı zamanda balinalar içinde farklı al sat yöntemlerine dönüştü. BTC ‘in kontrolü de olduğu bu dönem içerisinde balinalar belli dönem aralıklarında Bitcoin alımı yaparken bazı zamanlar ise BTC ‘i satmaya başladılar. 29.200 dolar seviyelerine düşmesine izin vermeyen balinalar fiyat düşmesin diye 2.000 adet yani 60 milyon dolarlık BTC satın alarak BTC ‘deki düşüşü engelledi.

Bitcoin ABD enflasyon verisinden nasıl etkilenecek?
BTC ABD enflasyon verisinden nasıl etkilenecek?

Binance Balinası iki hafta boyunca dip ve tepe noktalarını doğru tahmin etti. BTC balinalarının hareketlerini inceleyen anonim analist Credible Crypto, Balinanın iki hafta boyunca dip seviyelerden alım yaptığını en yüksek seviyelerde ise fiyatı sınırlandırdığına dikkat çekti. 29.200 dolara düşmesini engellemek amacıyla bu balinanın 2 bin adet yani 60 milyon dolarlık BTC satın aldığını duyurdu 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.