Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin düşüş trendini kırmaya çalışıyor!

0 109

Bitcoin piyasası geçen hafta içerisinde oldukça hareketli bir dönemden geçmişti. Kripto para piyasaları son birkaç gündür çöküş döneminden çıkmak için uğraşıyor. Bitcoin 2021 yılının Haziran ayından bu yana ilk defa 27 bin doların altına düştü. Yaşanılan bu çok çöküşten sonra ise kripto para piyasalarından 1.2 trilyon dolara kadar çekilme yaşandı.

Bitcoin düşüş trendini kırmaya çalışıyor!
Bitcoin düşüş trendini kırmaya çalışıyor!

Aynı zamanda Bitcoin bu kadar düşerken borsaları ise yüklü bir Bitcoin giriş yaşandı. Bitcoin toparlanmaya başlarken borsalardan çekilme kararı aldılar. Kripto para piyasalarda son zamanlarda cüzdanlardan merkezi borsaya doğru bir akış daha doğrusu satış trendi başladı. Yatırımcılara ellerindeki kripto varlıkları borsaya aktarırken borsada yaşanılan kayıp nedeni ile düşüşte olan bu varlıkları olan ilgi ise bazı yatırımcılar tarafından dipten alım fırsatı olarak görüldü. 

İlginizi çekebilir: Kripto Paralarda Kaos: Terra (LUNA) %60 Düştü!

Özellikle Bitcoinin kısa bir süre önce 27.000 dolar bandına inmesi ile birlikte yatırımcılar borsalara akın etti 1.3 trilyon üzerinde yatırım yapıldı.  24 saat içerisinde açıklanan veriler doğrultusunda borsalarda yer alan 170.000 Bitcoin borsalardan çıkarak cüzdanlar aktarıldı.

Bitcoin yükselmeye devam edebilir mi?

Kripto para piyasalarında geçen haftadan itibaren büyük bir çöküş yaşanmaya başlamıştı. Özellikle ABD Merkez Bankası FED faiz açıklamasına gittikten sonra kısa çaplı bir düşüş yaşanmış daha sonrasında gözler ise enflasyon açıklamasına çevrilmişti. ABD Merkez Bankası beklenilenin üzerinde bir enflasyon açıklaması yapması ile birlikte kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşandı.

Bitcoin düşüş trendini kırmaya çalışıyor!
Bitcoin düşüş trendini kırmaya çalışıyor!

Bu çöküşten şüphesiz en çok etkilenen ise lider kripto para birimleri oldu. Bitcoin kahini olarak adlandırılan ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin için dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Başarılı ismin tahminleri daha önceden de açıklanmış ve nokta atışı şeklinde görülmüştür.

Ünlü analist yeni açıklamalarda bulunması ile birlikte herkesi heyecanlandırdı. 12 Mayıs Perşembe günü sabah saatlerinde Bitcoin piyasası 26700 dolar seviyelerine kadar düştü. Analist yapmış olduğu açıklamalarda piyasada yaşanmış olan bu sert düşüşlerin ani bir sıçrama hareketinin sonucu olarak ortaya çıktığını söyledi. Başarılı analist kesin açıklamalar yapmaktan ise kaçındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.