Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

0 70

Bitcoin sabah saatlerinde ani bir çöküş ile 18.817 dolara kadar geriledi. Daha sonrasında saniyelik farklar ile yeniden yükselişe geçen BTC yazı yazıldığı esnada ise 19.049 dolardan işlem görmeye başladı. Bu hafta itibarıyla yatay bir trend içerisinde hareket etmekte olan BTC birçok yatırımcının sektörü terk etmesine de neden oldu.

Kritik seviyelerde işlem gören BTC ‘in bir trend dönüş formasyonu ile yeni düşüşler yaşamaması için 19 bin dolar noktasından hareket etmesi ve yukarı yönlü bir sıçra iş yapması gerekiyor. Yatay bir çizgiyi de bir haftadır hareket eden BTC ‘in sektör üzerindeki hakimiyeti azalmaya başladı. Haftalık kapanışı gerçekleştirecek olan BTC ‘in kapanış öncesinde sert hareketler yaşaması beklenen durumlardan birisi oldu.

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?
Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

Bitcoin haftalık kapanışı bekleniyor!

BTC ‘in bir yükseliş trendi ile yatırımcılarını hayrete düşürmesi için ilk öncelikle 22 bin dolar direncini aşması gerekiyor. Lider kripto para birimi BTC ‘in 22 bin doları açması durumunda 28.000 ve 30 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye başlaması muhtemel durumlardan birisi olarak gözükmüş olsa da 19 bin dolar desteğinin haftalık kapanıştı aşağı yönlü bir kırılma ile meydana gelecek düşüşte 16.000 dolara kadar düşmesi de beklenen durumlardan birisi oldu. 

Bitcoin’de korkutan 10.000 dolar tahmini!

En büyük kripto para birimi olan BTC ‘in %70 üzerinden zirveden düşüş yaşaması ve bir türlü toparlanma hareketi göstermemesi yatırımcıları hayrete uğrattığı kadar BTC madencilerinin de gelirlerini bir hayli düşürdü. Toplam piyasa değeri yaklaşık 3 trilyon dolar seviyelerine yakın olan varlığın 800 milyar dolara kadar gerilemesinden sonra BTC madencileri sarsıldı ve özellikle Haziran ayında büyük bir gerileme yaşadılar.

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?
Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

Sağlanan verilere göre BTC madencileri Haziran ayında yüzde 26,3 oranında gelirlerinde azalma meydana geldi. 2021 yılının ekim ayı ile karşılaştırıldığında BTC madencilerinin gelirlerinde %61’lik bir kayıp olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi BTC ‘de ortaya atılan tahminlerden bazıları oldukça korkutucu oldu.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

20.000 dolar direncini aşamaması durumunda pek çok analiz BTC ‘in 10.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabileceğini belirtti. CNBC analisti Brian Kelly, yapmış olduğu bir değerlendirmede Bitcoin ve altcoinler için olumlu konuşmadı. Dibe yaklaşıldığını düşünen başarılı isim BTC ‘in 10.000 dolar seviyesine kadar düşmediği sürece dibe ulaşılamayacağını da belirtti. 10.000 dolar seviyesinde ayı piyasasının son bulacağını belirten CNBC analisti bu seviyeden sonra yükselişin başlayacağını iddia etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.