Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı! Yükseliş Kalıcı Mı?

0 66

Bitcoin sonunda 20.000 dolarlık direnç noktasını kırmayı başardı. Gün içerisinde 20.600 dolara kadar yükselen BTC yazı yazıldığı esnada %3,57 oranında kayıp yaşayarak 19.491 dolara düştü. Yaşanılan bu düşüşün satış baskısından kaynaklandığı düşünülüyor. Geçen hafta içerisinde neredeyse %8’den fazla değer kaybeden ve özellikle Nisan ayından bu yana düşüş trendi içerisinde olan BTC dalgalı seyrini sürdürmeye devam etti.

Bitcoin Yeniden Düşebilir!

Haziran ayının ortasına doğru düşüş yemesi yavaşlayan ve yatay hareketleri ile dikkat çeken BTC ‘in 21 dolar bandından 18.600 dolar bandına kadar düşmesi yatırımcıları tedirgin etti. Temmuz ayında yeniden 20.000 dolara çıkan Bitcoin haftalık kapanışını ise 19.300 dolar ile gerçekleştirdi.

Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı! Yükseliş Kalıcı Mı?
Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı! Yükseliş Kalıcı Mı?

İlginizi çekebilir: Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Yeni haftaya alımlarla başlayan BTC ‘in %4,7 yükselmesi ile 20.236 dolara kadar yükselmesi ümitlendirdi. Ancak yazı yazıldığı esnada BTC ‘de düşüş yaşandı ve yüzde 3,57 oranında kayıp veren Bitcoin 19491 dolara düştü. 22 bin dolar da büyük bir direnç ile karşılaşan BTC ‘in bu direnci geçirmemesi durumunda yeniden düşüş aşaması mümkün gözüyle bakılıyor

BTC’de Bu Verilere Dikkat!

 Kripto para sektöründe haftalardır devam etmekte olan düşüş trendi yavaş yavaş etkisi azalmaya başlamış olsa dahi Glassnode yapmış olduğu bir açıklamada kripto varlıklarda uzun vadeli yatırımcıların kaldığını kısa vadedeki yatırımcıların piyasadan çekilmeye başladığını açıkladı. Açıklanan veriler içerisinde BTC ‘in 11 yıl içerisindeki en kötü performansı olduğunu bu yüzden yatırımcıları kaybetmeye başladığında dikkat çekti.

Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı! Yükseliş Kalıcı Mı?
Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı! Yükseliş Kalıcı Mı?

Düşüş yaşamaya başladığı andan itibaren BTC %37,9 oranında yatırımcı kaybetti. 2018 ve 2019 yıllarında yaşanılan ayı piyasası ile şu an yaşanılan ayı piyasası kayıpları neredeyse yarıştırıyor. 1000 ile 5.000 Bitcoin tutan balinaların adresleri ise gün geçtikçe artmaya başladı.

 Kasım 2021 tarihinde aktif cüzdanların sayısı 1 milyonun altına düşmüştü ancak seviye yeniden yükselmeye başladı. Terra ekosisteminin çökmesi büyük bir darbe indirmiş olsa da şüphesiz küresel enflasyon da toparlanmayı engelledi. Gözler ise faiz artışlarının sinyali ve enflasyon sonuçlarına çevrildi. Açıklanan veriler doğrultusunda BTC ‘de yeni bir krizin başlayabileceği öngörüldü. 20.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışan Bitcoin’in enflasyon ve faiz açıklamaları sonrasında 15 bin dolara kadar düşmesi muhtemel gözüyle bakılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.