Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Dip Seviyesine Ulaştı Mı? Boğa Sezonu Geliyor Mu?

0 83

Bitcoin’deki yerel dip seviyelerinin çok yakın bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşebileceği düşünülüyor. Uzun zamandır piyasada kripto kışının hakim olması ile birlikte Bitcoin %0,13 oranında bir yükselişi yaşayarak 21,132 dolara yükseldi. 21.000 dolar seviyelerinde kalmayı büyük bir özen gösteren Bitcoin’in hala ayı piyasasında hüküm sürdüğü düşünülüyor.

Bitcoin Dip Seviyesine Ulaştı Mı? Boğa Sezonu Geliyor Mu?
BTC Dip Seviyesine Ulaştı Mı? Boğa Sezonu Geliyor Mu?

Glassnode yapmış olduğu bir açıklamada BTC’in ayı sezonlarında gerçekleştirmiş olduğu hareketleri incelediklerini ve geçmiş dönemler ile bugün kıyaslandığı zaman BTC ‘in dip seviyeye çok yakın olduğunu duyurdu. 2015 ve 2018 yıllarında yaşanılan ayı sezonu ile 2020 yılındaki sezonu kıyaslayan Glassnode bu sezonların ortalama olarak 344 gün sürdüğünü BTC ‘in 2021 yılında 435 gün ayı sezonu yaşadığı ortaya koydu.

Güncel veriler göz önüne alındığı zaman 332 gün boyunca düşüş yaşayan lider Kripto para biriminin ayı sezonunun sonuna denk geldiğini ve BTC ‘in yerel bir dip seviyesine ulaşmakta olduğu iddia edildi

İlginizi çekebilir: Tether’den Büyük Hamle: GBPT Geliyor!

Bitcoin İçin Güzel Günler Geliyor Mu?

Lider kripto para birimi BTC 3 aydır düşüş yaşamakta ve 48.000 seviyelerinde başladığı bu seneye 17.700 dolara kadar düşerek %50 oranından fazla değer kaybetmişti. BTC’de yaşanılan düşüşlerle birlikte enflasyon ve faiz artırım kararları da piyasayı derinden etkilemiş lider kripto para birimi BTC düşmesi ile birlikte altcoinlerde kayıp vermeye başlamıştı.

Bitcoin Dip Seviyesine Ulaştı Mı? Boğa Sezonu Geliyor Mu?
Bitcoin Dip Seviyesine Ulaştı Mı? Boğa Sezonu Geliyor Mu?

Uzmanlar BTC ‘in trend dönüşüm formasyonunu tamamladığını ancak hala yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirmediğini duyurdular. Bazı altcoinlerde toparlanmalar meydana gelirken piyasanın tamamen yeniden boğa sezonuna girdiği düşünülmesi ise yanlış bir algı oldu.

Bitcoin ve diğer varlıklarda yeni bir yükselişin yaşanabilmesi için lider kripto para birimi BTC ‘in 21.000 dolar ile 21.500 dolar direnç noktalarını kırması gerekiyor. Lider kripto para birimi BTC 21.000 ile 21.500 dolar seviyelerini kırması durumunda 28 bin dolara kadar yükseliş yaşayabilmektedir. 18 bin dolar fiyat aralığını test ettikten sonra yükselişe geçen Bitcoin 20.500 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve gün içerisinde 21.200 dolardan işlem görmeye başlamıştı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.