Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin De Boğa Sezonu Hareketlenmesi Başladı!

0 75

Bitcoin yeni bir yükseliş ile yatırımcılarını şaşırtmaya devam etmektedir. BTC gün içerisinde %0,75 oranında biri yükseliş yaşadı ve 21.348 dolardan alıcı bulmaya başladı. Lider kripto para birimi BTC bugün itibariyle yeniden yukarı yönlü hareketleriyle direnç noktalarını bir bir açmaya başladı. Her ne kadar bol sezonu başlangıcı gibi görünmüş olsa da yatırımcıların hala ilgisini çekmeyen bir yükseliş hakim oldu.

Bitcoin De Yaz Rallisi Sinyalleri Gerçek Mi?

2019 ve 2021 yıllarında yaşanılan boğa sezonlarında 70.000’a kadar neredeyse çıkış gösteren BTC ‘in 2022 yılında 17.750 dolara kadar düşmesi yatırımcıları büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. 70.000 dolardan 17.700 dolar seviyelerine kadar düşen BTC  yatırımcıları yeniden kazanabilmesi için uzmanlar 45 bin dolar noktasına kadar çıkması gerektiğini açıkladı.

Bitcoin De Boğa Sezonu Hareketlenmesi Başladı!
Bitcoin De Boğa Sezonu Hareketlenmesi Başladı!

200 haftalık hareketli ortalama direncini hala aşamayan BTC ‘in ilerleyen saatlerde haftalık kapanışı üst noktada yapması ilerleyen günlerde daha fazla bir yükselişin habercisi olabilir. Tech Dev kripto para birimi BTC ‘in yükseliş trendine yaklaştığını açıkladı.

Geçmiş dönemdeki hareketleri ile bu seneki hareketleri benzer olan BTC ‘in popüler analisti yaptığı tahmine göre 20.000 dolar seviyelerinden yukarı bir kapanış yapması durumunda mini bir boğa sezonunun yaşanacağını açıkladı. Uzman isim yapmış olduğu değerlendirmede BTC ‘in 100 bin dolar seviyesini geçebileceğini bu esnada altcoinlerde de büyük bir ralli ile yeni zirve noktalarının yaşanacağını açıkladı.

BTC Fiyat Analizi

Bitcoin’de yaşanılan yükselişten sonra altcoinlerde de yukarı yönlü bir hareket başladı. BTC 22.000 dolardaki direnç noktasını test ederken ise 1.300 dolarda Yükseliş için hareket etti. Nicholas Merten yapmış olduğu bir açıklamada BTC ‘in rahatlama rallisi ile yatırımcılarını yeni bir döneme sokacağını açıkladı.

Yaşanılan gelişmeler ile birlikte Twitter ve YouTube platformlarında sıklıkla ünlü analistler BTC de dahil olmak üzere bütün varlıklarda yeni bir dönemin başladığını rahatlama ve rallisinin mini bir boğa sezonunun da beraberinde getireceğini iddia ettiler.

Bitcoin De Boğa Sezonu Hareketlenmesi Başladı!
Bitcoin De Boğa Sezonu Hareketlenmesi Başladı!

Ünlü analist YouTube kanalında yapmış olduğu bir yayında BTC’in %42’lik bir artış ile 30.000 dolardan işlem görmeye başlayacağını iddia etti. Bitcoin son 24 saat içerisinde %5’ten fazla değer kazandı. BTC ‘in yaşanılan yükselişle birlikte piyasa değeri ise 410 milyar dolara yükseldi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’in Yükselmesi İçin Hangi Seviyeyi Kırması Gerekiyor?

Ethereum dün akşam saatlerinden bu yana eşsiz bir yükseliş yaşadı. Lider altcoin olan Ethereum 24 saat içerisinde %14,01 oranında yükseliş yaşayarak değerini 1365 dolara çıkardı 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.