Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Balinaları Agresif Alımlara Devam Ediyor!

0 51

Bitcoin sabah erken saatlerde 19.025 dolara kadar düşüş yaşamış daha sonrasında boğaların büyük desteği ile yeniden 19 bin doların üstünde işlem görmeye başlamıştı. Gün içerisinde %0,08 oranında kayıp yaşayan BTC 19.231 dolardan işlem görüyor. BTC deki olumlu gelişmelere Meksika’da eklendi. Meksika Federal Kongresi Senatörü Indira Campe’s BTC ‘in Meksika’da yasal hale geleceğini ilerleyen zamanlar içerisinde de benimsenme oranlarında artışa sebep olacağını dile getirdi.

28 Haziran tarihinde Meksika parlementosunda BTC konuşuldu ve yasal bir düzenleme ile BTC ‘in Meksika Cumhuriyeti’nde yasal bir ihale ile değerlendirileceği yer aldı. Meksika federal Kongresi geçtiğimiz nisan ayında yapıldığında Bitcoin ve Kripto para birimleri için herhangi bir şeyden bahsedilmemişti.

Bitcoin Balinaları Agresif Alımlara Devam Ediyor!
Bitcoin Balinaları Agresif Alımlara Devam Ediyor!

Senato üyesi son zamanlarda BTC ve kripto para birimlerine yönelik desteği ile devletin bitcoini kabul etmesini sağlayabilir. Lider kripto para birimi BTC balinaları ise yaşanılan düşüşte agresif bir şekilde BTC biriktirmeye devam ettiler. Kripto piyasasında yaşanılan ayı sezonundan sonra BTC fiyatında yaşanılan düşüşler korkutmuş olsa da 19 bin dolara kadar düşen Bitcoin fiyatlarında balinalar agresif bir şekilde cüzdanlarına borsadan varlık çekmeye başladılar.

İlginizi çekebilir: Bitcoin El Salvador Tarafından Satın Alınmaya Devam Ediyor!

Bitcoin Yükselişi Başlayabilir Mi?

İçerisinde bulunduğumuz haftaya aşağı yönlü hareketleri ile geçiren BTC ‘in hafta sonuna girdiğimiz bu dönem içerisinde de hareketleri kalıcı olmadı ve yeniden düşüş yaşamaya başladı. 22.230 dolar direncini test ettikten sonra bu seviyede yoğun bir satış baskısı ile karşılaşan BTC düşüş trendine devam ederek 18.700 dolara kadar düştü. 19.040 dolar seviyelerine kadar inen BTC fiyatının ilerleyen günler içerisinde 18.700 dolar destek noktasını yeniden test etmesi beklenen durumlardan birisi oldu.

Bitcoin Balinaları Agresif Alımlara Devam Ediyor!
BTC Balinaları Agresif Alımlara Devam Ediyor!

Bitcoin’de Uzun Ayı Piyasası Yaşandı!

Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede BTC ‘in 17600 dolar desteğine kadar düşebilmesini muhtemel olduğunu eğer 18.700 dolar destek noktasında tutunamazsa daha fazla düşüşlerin meydana gelebileceğini vurguladılar. 18.700 dolar desteğinde işlem görmeye başlaması mümkün olan BTC ‘in alım tepkilerinin güçlü olması durumunda direnç noktalarını yeniden test etmeye başlayabileceği ve 18.700 dolarlık direnç noktasının kırılması halinde 20.230 ve 21.720 dolar direnç noktalarına kadar çıkabileceği beklenen durumlardan birisi oldu. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.