Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Ayı Piyasasında, Ancak Bu Sefer Durum Çok Farklı!

0 47

Bitcoin’deki ayı piyasası günden güne derinleşmeye başladı. BTC gün içerisinde %0,79 oranında düşüş yaşayarak 21.051 dolardan işlem görmeye başlaması ile birlikte analistler ve yatırımcılar yeni tahminlerde bulunmaya başladılar. BTC geçtiğimiz yılın Kasım ayında en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bu yıl içerisinde neredeyse %73 oranında değer kaybederek kesin bir ayı piyasasında ancak bu piyasa daha önceki ayı piyasalarına benzemiyor.

Makroekonomik faktörler göz önüne alındığı zaman 2020 ve 2018 yıllarında görülen ayı piyasalarından farklı bir durumda olan bu yılki ayı piyasası toparlanmanın zamanını daha da ileri atmaya başladı. Bu yılki ayı piyasası piyasanın tamamında neredeyse 2 trilyon doları aşan bir zarara neden oldu. Glassnode yapmış olduğu yakın tarihli bir detaylı raporda BTC ‘in geçmiş ayı piyasalarına nazaran daha fazla düşüş yaşadı ve bu zamana kadar tarihteki en büyük sermaye çıkışının bu piyasada yaşandığı rapor içerisinde yer aldı.

Bitcoin Ayı Piyasasında, Ancak Bu Sefer Durum Çok Farklı!
Bitcoin Ayı Piyasasında, Ancak Bu Sefer Durum Çok Farklı!

Kripto para piyasasının yaklaşık olarak %43’ünü oluşturan ve geçtiğimiz Kasım ayından bu yana çok düşük işlemlerde yer alan BTC zararda gezinmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi BTC ‘in 200 günlük hareketli ortalamaları incelendiği zaman çok fazla grafiklerde kırmızı noktaya yaklaştığını bu yüzden daha da düşük değerlere inebileceği söz konusu oldu.

İlginizi çekebilir: SEC Ve Ripple Davasında Önemli Gelişmeler Yaşanıyor!

Bitcoin Büyük Çöküş Eşiğinde Mi?

Bu hafta başından itibaren haftaya pozitif bir şekilde ilerleten BTC hafta sonu düşüşlerine bir yenisini daha ekledi. Hafta başından itibaren 21.630 dolardan işlem görmeye başlayan BTC hacimsiz ilerlemesinin sonucunda hafta sonunda yeniden düşüşe geçerek 21.050 dolara kadar düşmeye başladı. 21.130 dolar seviyelerine kadar düşen BTC ‘in 21.335 dolar seviyesindeki direnci kırması durumunda 22.500 dolar seviyelerine kadar yükselmesi muhtemel gözüküyor.

Bitcoin Ayı Piyasasında, Ancak Bu Sefer Durum Çok Farklı!
Bitcoin Ayı Piyasasında, Ancak Bu Sefer Durum Çok Farklı!

Gün içerisinde bu şekilde geri çekilmelerin devam etmesi sonucunda BTC destek noktalarını kaybederse 19.190 ile 19.730 dolar seviyelerinde işlem görmeye başlayabilir. Lider kripto para birimi BTC geçtiğimiz hafta içerisinde 17.750 dolar seviyelerine kadar düşmüş ancak daha sonrasında yukarı yönlü bir kırılım yapmak için büyük bir harekete geçmişti. Yaşanılan bu yükseliş ne yazık ki çok fazla kısa sürdü. Yatırımcıların gözleri ise yarın geceki haftalık kapanışı kaydı. Lider kripto para birimi BTC’in 22.500 dolar seviyesine çıkamaması durumunda boğaların sektörden ayrılacağı da konuşulan konular arasında yerini alıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.