Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin 30.000 dolara ulaştı! Bu seviyeye dikkat!

0 100

Bitcoin son 24 saat içerisinde %3,48 oranında bir yükseliş yaşayarak 30.471 dolardan işlem görmeye başladı. Geçen hafta içerisinde 2,73 oranında düşüş yaşayan BTC hafta 29.468 dolarla kapatmıştı. Bitcoin’de yeni bir rekor yaşanarak 9 hafta boyunca üst üste eksi de kapanışlar yaptı. Yeni hafta başlangıcında ise %5’e yakın değer kazanan BTC geçen haftaki kayıplarını telafi etmeye başlayarak 30.600 dolar seviyelerine kadar hareket etti.

Bitcoin 30.000 doları gördü!

En büyük kripto para birimi olan BTC geçmişteki trend eğilimleri ve grafikleri incelendiği zaman fiyata dönük endişeler de yatırımcılar tarafından artış yaşandı. BTC grafikleri incelendiği zaman 53 gün boyunca düşüş bölgesinde hareket eden BTC’in şu an bir yükseliş göstermediği hala kırmızı grafik çizgilerinin içerisinde olduğu ve RSI sinyallerinin de iyileşme göstermediği ortaya çıktı. 9 hafta boyunca üst üste ikisi de kapanış yapan BTC’in bu kadar uzun süre boyunca düşüş bölgesinde kalması ilk defa yaşanılan bir durum değildi.

Bitcoin 30.000 dolara ulaştı! Bu seviyeye dikkat!
Bitcoin 30.000 dolara ulaştı! Bu seviyeye dikkat!

BTC 2021 yılının Kasım ayında yani ralli yapmadan önce aynı yılın Ocak ayında da 80 gün boyunca düşüş bölgesinde kalmıştı. 41 bin dolardan işlem gören BTC o dönem içerisinde 37 bin dolara kadar düştü. Uzmanlar geçmişteki grafikleri öne sürerek lider kripto para birimi olan BTC’in bu modeli tekrarlayacağını öne sürdüler. Kripto para piyasasında merak edilen bir diğer detay ise BTC’in 30 bin dolara çıkması ile birlikte yeni bir yükselişin yaşanıp yaşanmayacağı oldu.

İlginizi çekebilir: Bitcoinde ayı-boğa kapışmasını kim kazanacak?

BTC şu an 30.400 dolardan işlem görüyor ancak fiyatlarda bir kırılma meydana gelirse BTC’in 27 bin dolara kadar gerilemesi mümkün olduğu iddia edildi. Lider kripto para birimi olarak bilinen BTC’in bu ayın sonuna kadar yeniden düşmesini bekleyen analistler olmuş olsa da bu olasılığın düşük olduğunu savunan ay içerisinde 2 defa çöküş yaşanmayacağını belirten de analistler vardır.

Bitcoin 30.000 dolara ulaştı! Bu seviyeye dikkat!
Bitcoin 30.000 dolara ulaştı! Bu seviyeye dikkat!

İlerleyen günlerde Bitcoin’in seyrinde düşüş yaşanmazsa piyasaya hakim olan satış baskısının azalacağını ve satış baskısının azalması ile birlikte yeniden bir toparlanma ve rallinin de beraberinde getireceğini savunan analistler bunun yaşanabilmesi için Bitcoin’in haftalık ve aylık kapanışları 30 bin doların üzerinde yapması gerektiğini savundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.