Kripto Para Haberleri ve Teknik Analiz
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Balinalar dipten bu altcoinleri toplamaya devam ediyor!

0 27

Altcoinlere olan ilgi Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların düşmesi ile birlikte daha da fazla arttı. Bitcoin bilindiği üzere 18 Haziran tarihinde 17.622 dolara kadar geriledikten sonra 2020 yılının aralık ayından bu yana ilk defa bu seviyelere düştü. Yeni hafta başlangıcından az da olsa bir toparlanma yaşayan kripto varlıklar içerisinde Bitcoin %5,7 oranında değer artışı ile 20.888 dolara yükselirken Ethereum ise %9,58 oranında bir toparlanma yaşayarak 1.159 dolardan işlem görmeye başladı.

İlginizi çekebilir: Cardano (ADA) Hakkında Dikkat Çeken Açıklamalar Yapıldı!

Balinalar dipten bu altcoinleri toplamaya devam ediyor!
Balinalar dipten bu altcoinleri toplamaya devam ediyor!

ABD Merkez Bankası FED’in agresif faiz artırımları ve enflasyonun hala düşmemesi ile birlikte piyasada genel anlamda hakim olan Defi krizi, kripto varlıkları derinden etkilemiş ve çöküşü hızlandırmıştı. Geçmiş dönemlerde özellikle 2017 yılının aralık ayında da benzer bir grafik ile bütün varlıklarda bir düşüş göz vermiş olsa da o zamanki ekonomik durum ile şu anki ekonomik sıkıntılar aynı olmadığı için uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmede Bitcoin’de dahil olmak üzere bütün altcoinlerde sarsılmaların devam edeceği öngörüldü. Cüzdanlarında fazla miktarda varlık bulunduran ve piyasaya yön vermek için bu varlıkları kullanan balinalar ise yaşanılan bu düşüşten nasiplerini alarak dipten alım fırsatını kaçırmadılar. 

Hangi altcoinler dipten satıldı?

Bitcoin balinalar tarafından en çok tercih edilen varlıklardan birisi oldu. 18 Haziran tarihinde 20.111 dolarlık kritik destek noktasının altında işlem görmeye başlayan Bitcoin boğaların ve balinaların düşüşü satın alması ile birlikte gün içerisindeki tabloda pozitif yönlü hareketler gösterdi. Hafta başından itibaren pozisyonlu hareketler sergilemeye başlayan Bitcoin, %0,93 oranında bir yükselişi yaşayarak 20.743 dolardan işlem görmeye başladı.

Göreceli güç endeksine bakıldığı zaman son birkaç gündür aşırı satım bölgesinde işlem görmeye başlayan Bitcoin’in yakın zaman içerisinde bir rahatlama rallisine gireceği gözüküyor. Solana kripto varlıklarda en çok tercih edilen top 10 listesinde yer aldı. Aşırı satış baskısı ile karşı karşıya kalan salona satıcılar tarafından borsaya sürülmeye başladığından itibaren 25 doların altına düşmeye başlayabilir.

Balinalar dipten bu altcoinleri toplamaya devam ediyor!
Balinalar dipten bu altcoinleri toplamaya devam ediyor!

 Uzmanlar yapmış oldukları değerlendirmede düşüş trendinin kırılması halinde solana için 42.50 dolar direnç noktasını geçerek 45 dolara kadar gidebileceğini iddia ettiler. Litecoin, 18 Haziran tarihinde yaşanılan kırılmadan sonra 40 doların altına düşmeye başlayan Litecoin  toparlanma rallisi ile 55 dolara kadar ulaştı. İlerleyen günlerde bir rahatlama hayal ailesi ile birlikte Litecoin 68 dolar olması tahmin ediliyor. Chainlink, balinalar tarafından dipten alın fırsatı kaçırılmayan dördüncü altcoin oldu. 5,50 dolar civarında dip oluşturmaya başlayan bu varlık 18 Haziran’dan itibaren düşüşe başlamış ve destek noktalarını kaybetmiştir.

Boğalar dipten alın fırsatını kaçırmamış ve borsadaki varlığı cüzdanları çekmeye başlamışlardır. Alıcılar fiyatı trend çizgisinin üstüne çıkarmayı başarırlarsa bu varlığın ilerleyen zaman dilimi içerisinde 10 dolara ve oradan da 12 doları yükselmesi mümkün gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.